سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

جلسه هم اندیشی

جلسه هم اندیشیمهندس امیری ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم به مهمان ها  و با اشاره به اینکه کار آموزش و پرورش عبادت است  گفتند در بحران‌های زلزله، سیل، و در حال حاضر شیوع بیماری کرونا، آموزش و پرورش علی رغم تمام مشکلات با همت معلمان صبور و مجاهد و با ایجاد زیر ساخت‌های مناسب کار آموزش را تعطیل نکرد و به رسالت ذاتی خود به خوبی جامه‌ی عمل پوشاند ه است . ایشان اظهار داشتند که صدا و سیمای مرکز کرمانشاه رسالت ذاتی وماموریت  کاری در همه حوزه های فرهنگی ، آموزشی موضوع تعلیم و تربیت را در دستور کار خود قرار داده است و تلاش کرده  در حوزه تعلیم و تربیت جامعه عمل بپوشانیم برخی از اقدامات شاخص این مرکز  
1- پرداختن به مباحث آموزش و پرورش و ارتباط آن با حوزه خانواده
2-پرداختن به ضرورت تعلیم و تربیت
3-پرداختن به مقام شامخص معلمین و پی گیری مطالبات آنها
4-تولید و پخش برنامه در جهت افزایش سواد رسانه ایی در حوزه آموزش و پرورش
5-آموزش  موضوعات اخلاقی و اجتماعی در برنامه کودک
6-پرداختن به موضوع چاقی و کم تحرکی بچه ها و .......
ایشان اظهار داشت: شبکه زاگرس در در دوران شیوع کرونا با مشارکت آموزش و پرورش اقدام به راه اندازی استودیوی مدرسه مجازی کرد و همچنین با تولید حدود ۱۵ هزار دقیقه برنامه‌ی آموزشی در بخش‌های مختلف در کنار معلمان، دانش آموزان و خانواده‌ها بود.

امیری گفت: صدا و سیمای کرمانشاه این آمادگی را دارد در سال ۱۴۰۰ نیز در حوزه‌های هم اندیشی، اجرای طرح تکریم علم و دانش، معرفی نخبگان وتولید سریال، تله فیلم و پویانمایی و کار‌های اثر گذار در جامعه مشارکت کند.


مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست با قدردانی از صدا وسیمای مرکز کرمانشاه گفت: یکی از وجوه مشترک آموزش و پرورش و صدا و سیما رسالت فرهنگی است که اگر همکاری خوب این دو مرکز نبود بسیاری از شرایط لازم برای پیشبرد اهداف آموزشی استان مهیا نمی‌شد.

یزدان پناه به پوشش ۹۷ درصدی شبکه آموزشی دانش آموزی شاد به عنوان فرزند یکساله آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: هم اکنون سرآنه آموزشی مدارس استان بالاتر از سرانه کشوری است.

وی ساخت هزار و ۲۲۱ کلاس درس بعد از زلزله با جذب ۱۱۵ میلیارد تومان کمک‌های خیران و ۱۹۵ میلیارد تومان از اعتبارات دولتی را از موفقیت‌های آموزش و پرورش استان دانست.

یزدان پناه همچنین خواستار بازتاب رسانه ای ظرفیت‌های عظیم علمی، آموزشی، فرهنگی و تربیتی و معرفی معلمان دلسوز به عنوان افسران سپاه پیشرفت آموزش کشور و ادامه همکاری بیشتر صدا و سیما در حوزه‌ی آگاهی بخشی و اطلاع رسانی شد