جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

جلوگیری ازورود تانکرهای حامل سوخت عراقی به کشور از فردا - نمایش محتوای خبر

 

 

جلوگیری ازورود تانکرهای حامل سوخت عراقی به کشور از فردا

ورود تانکرهای حامل سوخت عراقی به کشور از فردا متوقف میشود

سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: ورود تانکرهای سوخت رسان عراقی به کشور و ترانزیت سوخت از فردا پنجشنبه 12 فروردین تا ساعت 24 روزشنبه 14 فروردین ماه متوقف می شود.

مرادعلی تاتار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تصمیم با توجه به دور دوم تعطیلات پایانی نوروز 95 در راستای اعمال محدودیت های ترافیکی از سوی پلیس راه و براساس بخشنامه اداره ترانزیت و پایانه های مرزی کشور اجرا می شود.

وی اظهار کرد: پیش تر نیز در دور نخست تعطیلات نوروز امسال تردد تانکرهای سوخت رسان در محورهای مواصلاتی این شهرستان از 26 اسفند ماه 94 تا پایان روز ششم فروردین ماه 95 ممنوع شده بود.
وی بیان کرد: تردد دوباره ترانزیت سوخت و ورود تانکرهای سوخت رسان به کشور از روز یکشنبه 15 فروردین ماه 95 از سرگرفته می شود.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین اعلام کرد که به طور میانگین روزانه 500 دستگاه تانکر حامل مواد سوختی از اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان وارد ایران می شوند و پس از تخلیه در بنادر جنوبی کشورمان به عراق باز می گردند.
تاتار اضافه کرد: صادرات کالا در ایام ممنوعیت ورود تانکرهای سوخت رسان به داخل کشور از مرز رسمی پرویزخان و خسروی ادامه دارد و طبق روال سابق انجام می شود.
مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین بزرگترین مرکز صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق محسوب می شود که بیش از 52 درصد صادرات کالا به این کشور در سال از این مرز انجام می شود.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارای 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق است و در دو مرز رسمی پرویزخان و خسروی این شهرستان روزانه بیش از یک هزار دستگاه کامیون و تریلر حامل بار تردد می کنند.