سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

جلوگیری از کشت سبزیجات در حاشیه قره‌سو - نمایش محتوای خبر

 

 

جلوگیری از کشت سبزیجات در حاشیه قره‌سو

کشت سبزیجات

 معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کرمانشاه گفت: نباید از آب رودخانه قره سو برای کشت سبزیجات استفاده شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام منان امینی در نخستین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کرمانشاه که در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، اشاره‌ای به توافق هسته‌ای داشت و با بیان اینکه باید سخنان تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشور را پذیرفت و گوش به حرف غربی‌ها و ادعاهایشان ندهیم، ابراز امیدواری کرد: با زیرکی تیم مذاکره کننده هسته‌ای شاهد ثمرات این تفاهمنامه در ماه‌های آتی باشیم.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کرمانشاه در ادامه با اشاره به کشت سبزیجات در حاشیه قره سو  افزود: در سال‌های گذشته مساحت سبزیکاری‌های حاشیه قره سو 180 هکتار بود که این مساحت با تلاش‌های مرکز بهداشت در شرایط کنونی به 50 هکتار رسیده است.

امینی سپس مسئولین را متولیان بهداشت مردم دانست و گفت: واقعیت این است که سبزی‌های آلوده عامل مهم انتقال بیماری هستند و باید هر طور شده مانع استفاده از آب رودخانه قره سو برای کشت سبزیجات شویم.

امینی افزود: برای جلوگیری از گرایش سبزیکاران به سمت کارهای خلاف باید نسبت به تعریف طرح‌هایی در راستای تایید سلامت محصولات جایگزین کشت شده اقدام شود.

دکتر سیروس نصیری رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه نیز در این نشست توجه به  بحث سلامت را از اولویت‌های دولت برشمرد و گفت: با اهتمام دولت شاهد توسعه خدمات در این حوزه در بخش‌های مختلف بودیم.

نصیری از سبزیکاری در حاشیه رودخانه‌ها به عنوان یکی از مسائل مهم حوزه بهداشتی یاد کرد و افزود: جلوگیری از برداشت آب قره‌سو برای سبزیکاری باید یا از طریق در اختیار نهادن آب سالم به سبزیکاران مرتفع شود و یا اینکه از طریق سوق دادن سبزیکاران به سمت کشت‌های جایگزین از این اتفاق جلوگیری شود.

نصیری آب قره سو را 100 درصد آلوده دانست و گفت: آب این رودخانه از یک سو به دلیل آلودگی‌های میکروبی و انگلی وارد شده از طریق فاضلاب و از دیگر سو به دلیل وجود فلزات سنگین ناشی از ورود پساب‌های صنعتی قابلیت استفاده برای سبزیکاری را ندارد.

وی در ادامه پرداختن به کشت‌های جایگزین بجای سبزیکاری را نیازمند انجام کار کارشناسی برای تایید استفاده از آب رودخانه‌ها در کشت این محصولات دانست و گفت: به نظر می‌رسد از آنجایی که کشت سبزیجات در حاشیه رودخانه‌ها معضل کلانشهرهای دیگر هم هست، لزوم اجرای طرح‌های علمی در راستای تایید سلامت محصولات تولیدی از آب رودخانه‌ها ضروری به نظر می‌رسد.

علیرضا حیدری بخشدار مرکزی کرمانشاه نیز در این نشست سبزی‌های آلوده را از مباحث جدی در ارتباط مستقیم با سلامت جامعه دانست و گفت: سبزی‌های آلوده تهدید جدی برای سلامت جامعه هستند و باید به طور جدی با آن‌ برخورد کرد.

حیدری سبزیکاری را شغلی پردرآمد دانست و گفت: در این زمینه باید دو کار دراز مدت و کوتاه مدت را انجام داد و راهکار دراز مدت اینکه باید با تشکیل کارگروهی نسبت به کار تحقیقاتی در زمینه اینکه آیا محصولات جایگزین کشت شده به اندازه سبزی‌ آلودگی دارند یا نه اقدام شود.

بخشدار مرکزی کرمانشاه راهکار طولانی مدت دیگر را تصفیه آب دانست.

 وی گفت: در راهکارهای کوتاه مدت نیز باید هر طور که شده در شرایط کنونی که فصل کشت است جلوی کشت سبزیجات گرفته شود تا از این طریق سبزیکاران نیز متحمل خسارت نشوند.