جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

جمع‌آوری ۳۹ میلیارد ریال صدقه در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع‌آوری ۳۹ میلیارد ریال صدقه در کرمانشاه

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه از جمع‌آوری ۳۹ میلیارد ریال صدقه و طراحی صندوق های جدید متناسب با مبلمان شهری در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه، امسال ۳۹ میلیارد و ۱۳۶ میلیون ریال صدقات از صنادیق تعبیه شده در استان کرمانشاه جمع آوری و در سرفصل های مختلف حمایتی برای نیازمندان هزینه شده است.

صندوق های صدقات بزرگ در معابر و میادین، صندوق های متوسط در ادارات و مراکزعلمی و آموزشی و صنادیق کوچک در منازل تعبیه می شوند.

حسین خدرویسی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۲۲۶ هزار صندوق صدقات در استان تعبیه شده، گفت: حدود ۲۱۹ هزار از این صنادیق در منازل خانوارهای نیکوکار استان، سه هزار و ۷۹۹ صندوق بزرگ در سطح شهرها و شهرستان ها و سه هزار و ۴۳۰ صندوق متوسط در ادارت ومراکز علمی تعبیه و نصب شده است.

وی با بیان اینکه از ۲۲۶ هزار صندوق تعبیه شده در استان طی ۹ ماهه سال جاری ۳۹ میلیارد و ۱۳۶ میلیون ریال صدقات جمع آوری شده، اظهار کرد: بیشترین درآمد جمع آوری شده در این مدت به مشترکین صنادیق کوچک خانگی اختصاص داشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه تصریح کرد: درآمد صنادیق کوچک خانگی در ۹ ماهه امسال ۳۰ میلیارد و ۱۲۳ میلیون ریال، درآمد صنادیق متوسط ۲ میلیاردو ۱۹۸ میلیون ریال و در نهایت درآمد صنادیق بزرگ نزدیک به ۷ میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: صدقات جمع آوری شده از صنادیق در سرفصل های حمایتی همچون رفع نیازهای ضروری، تامین هزینه های درمانی، تامین هزینه های تحصیل، ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان و ... هزینه می شود.

خدرویسی همچنین به دیگر راه های پرداخت صدقات از سوی مردم خیر اشاره و خاطرنشان کرد: خیران می توانند با شماره گیری *۸۸۷۷*۰۸۳# از طریق تلفن های همراه صدقات خود را به صورت الکترونیکی با مبلغ دلخواه پرداخت کنند.

وی به اجرای طرح ایمن سازی صدقات و طراحی صنادیق جدید اشاره کرد و گفت: طراحی صنادیق صدقات با شکل و شمایل جدید و متناسب با مبلمان شهری و ایمن سازی صندوق ها از برنامه ها و اقدامات آتی و امور در دست اقدام این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه تاکید کرد: طراحی صنادیق جدید و ایمن سازی این صندوق ها با هدف جلب مشارکت های مردمی بیشتر و افزایش درآمد صنادیق صدقات اجرا می شود.