جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

جمع آوری آراء مردم در 562 شعبه اخذ رای در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع آوری آراء مردم در 562 شعبه اخذ رای در استان

جمع آوری آراء مردم در 562 شعبه اخذرای

فرماندار کرمانشاه و رئیس حوزه انتخابیه این شهرستان از اختصاص 562 شعبه اخذ رای در کرمانشاه برای جمع آوری آراء مردم در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری خبر داد.

فضل الله رنجبر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از 562 شعبه درنظر گرفته شده 419 شعبه در شهر کرمانشاه مستقر خواهد شد که 405 شعبه آن ثابت و 14 شعبه نیز سیار می باشد.

وی همچنین از استقرار 92 شعبه ثابت و سیار اخذ رای در بخش های چهارگانه کرمانشاه خبر داد و افزود: 32 شعبه ثابت و سیار در بخش بخش فیروز آباد، 26 شعبه در بخش ماهیدشت، 20 شعبه در بخش کوزران و 14 شعبه نیز در بخش بیلوار مستقر خواهند شد.
رنجبر با بیان اینکه 50 شعبه ثابت و سیار در روستاهای بخش مرکزی کرمانشاه نیز مستقر خواهند شد، از اختصاص یک شعبه برای جمع آوری آرای اقلیت های مذهبی در سطح شهرستان خبر داد.
رئیس ستاد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه کرمانشاه در ادامه از آغاز زمان اعتراض نامزدهای رد صلاحیت شده به حکم صادره درباره خود خبر داد و گفت: 9نفری که در حوزه استان صلاحیت آن ها تائید نشد تا پایان وقت اداری روز شنبه می توانند شکایت خود را اعلام کنند.
وی ادامه داد: از دهم تا بیستم بهمن نیز شورای نگهبان دوباره کار بررسی صلاحیت این افراد را انجام خواهد و نتایج نهایی روز 21 بهمن اعلام می شود.
رنجبر افزود: افراد تائید صلاحیت شده مجلس خبرگان رهبری در حوزه استان کرمانشاه که اکنون چهار نفر هستند از 22 بهمن تا 6 اسفند می توانند تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کنند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه در سراسر کشور برگزار می شود که استان کرمانشاه به ترتیب دارای هشت و دو نماینده در این مجالس است.