رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

جمع آوری وسایل غیراستاندارد شهربازیهای استان ظرف یک ماه آینده جمع‌آوری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع آوری وسایل غیراستاندارد شهربازیهای استان ظرف یک ماه آینده جمع‌آوری می‌شود

وسایل غیراستاندارد شهربازیهای استان ظرف یک ماه آینده جمع‌آوری میشود

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کرمانشاه از جمع‌آوری وسایل بازی غیر استاندارد  شهربازیهای استان ظرف یک ماه آینده خبر داد.  

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، محمودرضا نیازی با بیان اینکه از مجموع شهربازی‌های استان کرمانشاه تا كنون وسایل دو شهربازی پل ولایت و شهربازی پارک غربی (فانفار) موفق به اخذ گواهینامه ایمنی استاندارد شده‌اند، گفت: سایر وسایل شهر بازیهای استان درصورتی که رفع نقص نشوند و نتوانند تاییدیه استاندارد را بگیرند، ظرف یک ماه آینده جمع‌آوری می‌شوند.

وی تصریح کرد: در راستای وظایف نظارتی و کنترلی اداره کل استاندارد و به منظور حفظ حقوق شهروندان با هدف جلوگیری از بروز سوانح و حوادث احتمالی چنانچه صاحبان این وسایل ظرف یک ماه آینده تاییدیه استاندارد خود را نگیرند از ادامه فعالیت آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

نیازی گفت: مطابق مقررات سازمان ملی استاندارد بهره‌برداری از وسايل بازی منوط به داشتن گواهينامه‌های بازرسی حین ساخت، نصب و بعد از نصب است.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه عمده تجهیزات در شهربازی‌ها قدیمی بوده و نصب آنها بیشتر مربوط به زمانی می‌شود که تحت نظارت سازمان استاندارد نبوده‌اند، گفت: به همین علت در حال حاضر شركت‌های بازرسی تحت پوشش استاندارد اقدام به انجام تست‌های تخریبی و چشمی و ... پس از نصب تجهیزات می‌نمایند.

به گفته نیازی خوشبختانه با این تمهیدات تا حدودی بحث ایمنی و عملکرد تجهیزات شهربازی‌های استان ارتقاء یافته است.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه ضمن اخطار به بهره‌برداران وسايل بازی، اظهار کرد: مسئولان مرتبط با شهربازی‌ها باید توجه داشته باشند که استفاده از اين وسایل باید بر اساس تاریخ مجوز باشد و کسی نباید در این زمینه به جهت حفظ سلامت مردم مسامحه و کوتاهی کند.

وی افزود: رعایت الزامات استاندارد وسایل شهربازی باید در سه مرحله طراحی و ساخت، نصب و راه‌اندازی و بهره‌برداری از تجهیزات، از سوی سرمایه‌گذار مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه در پایان افزود: بهره‌بردار مکلف است در فواصل زمانی تعیین شده (روزانه، هفتگی، ماهانه، شش ماهه و سالیانه ) نسبت به کنترل تجهیزات اقدام و قبل از پایان مهلت مقرر شده نسبت به تمدید مجوز استاندارد اقدام کند.