جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

جمع آوری یک میلیارد و 200 میلیون ریال زکات از روستاهای قصرشیرین - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع آوری یک میلیارد و 200 میلیون ریال زکات از روستاهای قصرشیرین

بخشدار مرکزی قصرشیرین از جمع آوری یک میلیارد و 200 میلیون ریال زکات از سطح روستاهای این شهرستان مرزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت فتاحی روز پنجشنبه در حاشیه جلسه ستاد احیای زکات قصرشیرین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ زکات از هشت روستای شهرستان جمع آوری و در راستای کمک به محرومان و اجرای طرح های عمرانی در همان مناطق روستایی هزینه شده است.

وی با بیان این که زکات برکت مال را افزایش می دهد، گفت: با برگزاری جلسات متعدد در روستاها باید در راستای ترویج این فرهنگ دینی تلاش کنیم. وی اطلاع رسانی از طریق توزیع دفترک، تهیه و نصب بنر و تبلیغ چهره به چهره در شهر و روستا را از اقدام های اساسی برای ترویج فرهنگ زکات نام برد.

بخشدار مرکزی قصرشیرین با اشاره به این که پرداخت زکات یکی از واجب های بزرگ الهی است، ادامه داد: تبلیغ چهره به چهره برای نهادینه کردن فرهنگ زکات در جامعه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و از افراد خوشنام برای امر استفاده کنیم.

فتاحی در بخش دیگر سخنان خود گفـت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و ورود گردشگران و مسافران به قصرشیرین، بهسازی و زیباسازی روستاهای بخش مرکزی در دست اقدام است.

شهرستان قصرشیرین در غرب کرمانشاه با 2 بخش مرکزی و سومار و 27 هزار تن جمعیت ، بیش از 186 کیلومتر مرز با عراق دارد. شهرستان قصرشیرین 56 روستا دارد که 28 روستا دارای سکنه و 36 روستای آن هم اکنون خالی از سکنه است.