رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

جهاد دانشگاهی فاصله "علم" تا "عمل" را در کشور کوتاه کرده - نمایش محتوای خبر

 

 

جهاد دانشگاهی فاصله "علم" تا "عمل" را در کشور کوتاه کرده

جهاد دانشگاهی فاصله "علم" تا "عمل" را در کشور کوتاه کرده

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یکی از موفق‌ترین نهادهای کشور است، گفت: این نهاد به معنای واقعی و بدون در نظر گرفتن منافع مالی، فاصله علم تا عمل را در کشور کوتاه کرده است.

عبدالرضا مصری به مناسبت سالروز تاسیس "جهاد دانشگاهی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی نگاه مدیریتی و اجرایی مدنظر مقام معظم رهبری را محقق کرده است، گفت: مقام معظم رهبری همواره تاکید بسیاری بر تبدیل علم به عمل دارند.

وی تصریح کرد: ایشان تاکید دارند که فاصله علم تا عمل باید بسیار کوتاه شود تا مردم اثر علم را در زندگی خود مشاهده کنند و جهاد دانشگاهی در این زمینه انصافا خوب عمل کرده و فاصله علم تا عمل را بسیار کوتاه کرده است.

مصری با بیان اینکه جهاددانشگاهی سالهای موفقی را در فعالیت بیش از 35 ساله خود پشت سرگذاشته است، گفت: به نظر می‌رسد جهاد دانشگاهی این توانایی را دارد که بتواند فاصله بین علم و بازار تجاری‌سازی محصولات را نیز کوتاه کند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه اظهار کرد: جهاددانشگاهی با انجام کارهای تحقیقاتی و نیز کاربردی در رشته‌های مختلف موجب شده تا مشکلات کارآفرینی در محیط دانشگاهی هم آشکار شود و بتوان در جهت رفع آن اقدام کرد.

مصری با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای موفق کشور است، بر تقویت بیش از پیش این نهاد تاکید کرد.

وی اظهار کرد: جهاددانشگاهی نهادی است که به تبدیل نظریه و تئوری به عمل می‌اندیشد و تلاش دارد تا دانش دانشجویان در معرض تولید قرار گیرد، بی‌آنکه به منافع مالی خود بیندیشد

. نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: قطعا این رسالت مثبت جهاد دانشگاهی باید تقویت شده تا هر چه بیشتر شاهد افزایش سرعت تبدیل علم به عمل و نیز تجاری سازی محصولات تولیدی جوانان نخبه این مملکت باشیم.