جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

جوان گیلانغربی به 4 نفر زندگی بخشید - نمایش محتوای خبر

 

 

جوان گیلانغربی به 4 نفر زندگی بخشید

جوان گیلانغربی به 4 نفر زندگی بخشید

اهدای اعضای جوان 27 ساله گیلانغربی به چهار نفر زندگی دوباره بخشید.

کبری طلیعی مسئول واحد فراهم آوری و اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: روز سوم اسفند «مسعود بهجتی» جوان 27 ساله گیلانغربی دچار خونریزی مغزی شد که بلافاصله به بیمارستان طالقانی کرمانشاه منتقل شد.

وی افزود: روز 13 اسفندماه این جوان دچار مرگ مغزی شده که جهت بررسی بیشتر به بیمارستان امام خمینی(ره) کرمانشاه انتقال داده می‌شود. طلیعی تصریح کرد: در بیمارستان امام خمینی(ره) با بررسی‌های بیشتر و تایید مرگ مغزی، اقدامات مشاوره‌ای جهت جلب رضایت خانواده متوفی برای انجام اهدای عضو صورت می‌گیرد که با بزرگواری خانواده این فرد، رضایت برای اهدای عضو دریافت می‌شود.

این مسئول افزود: روز گذشته (16 اسفند) در اتاق عمل بیمارستان امام خمینی(ره) دو کلیه، کبد و پانکراس این جوان برای انجام پیوند توسط جراح شیرازی برداشته و به شیراز جهت پیوند فرستاده شد که با اعضای این جوان چهار نفر فرصت زندگی دوباره خواهند یافت.

مسئول واحد فراهم آوری و اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: این سومین مورد اهدای عضو در استان در سال جاری است و با توجه به نیاز بسیاری بیماران به اهدای عضو نیاز است به طور جدی فرهنگ سازی در خصوص اهدای عضو در جامعه بیش از پیش صورت گیرد.