جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

حضرت فاطمه زهرا (س) مادر معنوی مومنان جهان - نمایش محتوای خبر

 

 

حضرت فاطمه زهرا (س) مادر معنوی مومنان جهان

حضرت فاطمه (س)الگوی جهانیان

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: حضرت زهرا (س) مادر معنوی مسلمانان و مومنان جهان است و الگویی ممتاز برای بشریت محسوب می شود.

حجت الاسلام غلامرضا گودرزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه گفت: برجسته ی حضرت زهرا (س) از جهات مختلف قابل بررسی است و هنوز ناگفته هایی از زندگی این بانوی بزرگوار باقی مانده است.


وی اظهار کرد: حضرت محمد (ص)، پیامبری است که در اوج کمالات قرار گرفته و چنین شخصیت برجسته ای، حضرت فاطمه زهرا (س) را به عنوان مادر خود خطاب می کند.

وی با تاکید براینکه مقام حضرت زهرا (س) را می توان از جنبه زندگی و شخصیت والای امام علی (ع) بررسی کرد، افزود: حضرت امیرالمومنین (ع) بارها به مردم زمان خود گفته اند که تا من را از دست نداده اید، سئوال بپرسید.

گودرزی با اشاره به علم لدنی و مقام علمی امام علی (ع) گفت: مقام علمی این امام از نه تنها از انسان بلکه از ملائک هم فراتر بود به گونه ای که علاوه بر آگاهی از راه های زمینی به راه های آسمانی آگاه بود و تسلط داشت.

وی با بیان اینکه طبق احادیث اگر حضرت علی (ع) خلق نمی شد همتایی برای حضرت زهرا (س) وجود نداشت، افزود: ولایتمداری از دیگر جنبه های برجسته شخصیتی حضرت زهرا (س) است و این بانوی بزرگوار در تمامی زمینه ها نه تنها برای بانوان بلکه برای تمامی انسان ها الگویی ممتاز است.

حضرت فاطمه (س) به عنوان مادر امامان، جایگاه ویژه ای در بینش شیعه دارد و ایشان به عنوان تنها فرزند بازمانده حضرت محمد (ص)، همسرعلی (ع) و مادر امامان حسن و حسین (ع)، دارای جایگاه منحصر به فردی بین شیعیان است.