سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

حضور بیش از 12 هزار دانش‌آموز کرمانشاه در اردوهای راهیان نور غرب - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور بیش از 12 هزار دانش‌آموز کرمانشاه در اردوهای راهیان نور غرب

حضور بیش از 12 هزار دانش‌آموز کرمانشاه در اردوهای راهیان نور غرب

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه از حضور بیش از 12 هزار نفر از دانش‌آموزان استان کرمانشاه در اردوهای راهیان نور غرب خبر داد.

سرهنگ علی یوسفی‌راد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به آغاز اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی استان کرمانشاه از دهم مهر ماه امسال گفت: از آن زمان تاکنون نزدیک به 6800 نفر از دانش‌آموزان دختر و بیش از 5200 نفر از دانش اموزان پسر استان کرمانشاه در مناطق عملیاتی استان حضور پیدا کرده‌اند.

به گفته مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه امسال برای حضور 30 هزار نفر از دانش‌آموزان مدارس کرمانشاه در مناطق عملیاتی استان برنامه‌ریزی شده است.

یوسفی‌راد با بیان اینکه تقریبا هر روز اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور را داریم، افزود: دانش‌آموزان استان در قالب اردوهای راهیان نور از یادمان‌ها و مناطق عملیاتی شهرستان‌های پاوه، گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین، اسلام آبادغرب و... بازدید خواهند کرد. وی افزود: امسال برای اعزام حدود هفت هزار نفر از دانش‌آموزان استان به مناطق عملیاتی جنوب نیز برنامه‌ریزی شده است.

یوسفی‌راد در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه مقصد اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی دیگر استان‌های کشور نیز هست، گفت: امسال برای میزبانی از حدود 80 هزار نفر از دانش‌آموزان سراسر کشور در مناطق عملیاتی این استان برنامه‌ریزی شده است.

به گفته یوسفی‌راد مناطق عملیاتی استان کرمانشاه سال گذشته میزبان حدود 30 هزار نفر از دانش آموزان سراسر کشور در قالب اردوهای راهیان نور بود.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌ انجام شده در مرحله اول دانش‌آموزان سال دوم دبیرستان و در قالب طرح آمادگی دفاعی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام می‌شوند، گفت: بعد از اتمام این دانش‌آموزان، اعزام بقیه دانش‌آموزان آغاز خواهد شد.

به گفته یوسفی‌راد اعزام راهیان نور دانش‌آموزی تا پایان سال تحصیلی ادامه خواهد داشت. یوسفی‌راد هدف از برپایی این اردوها را آشنا کردن دانش‌آموزان با مناطق عملیاتی دفاع مقدس عنوان و ابراز امیدواری کرد: این اردوها فرصت خوبی برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت بین دانش‌آموزان امروز به عنوان آینده‌سازان فردای کشور باشد.