جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

حماسه ۹ دی برای نسل جوان تبیین شود - نمایش محتوای خبر

 

 

حماسه ۹ دی برای نسل جوان تبیین شود

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بر تبیین حماسه ۹ دی برای نسل جوان و روشنگری برای دور کردن آنان از خطرات و حربه‌های دشمنان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما امروز سه شنبه در در جلسه ستاد بزرگداشت ۹ دی که در محل بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، گفت: حماسه ۹ دی یکی از نکاتی است که دانشگاه ها و آموزش و پرورش و نسل جوان باید بر آن تاکید کنند.

وی افزود: هم اکنون اگر از نسل جوان بپرسیم فلسفه ۹ دی چیست و چرا رهبر انقلاب بر این مساله تاکید و اسرار دارند، نمی توانند جوابگو باشند. نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، یکی از راه های تاثیر گذار در زنده نگه داشتن حماسه ۹ دی را از طریق صداوسیما دانست.

وی افزود: همچنان که کانال ۲ سراسری از افرادی برای بحث در خصوص مسائل برجام، سیاست های اقتصادی و مجلس و ... دعوت می کنند و به بحث و گفتگو می پردازند برای ۹ دی هم جا دارد اینچنین اقدامی صورت بگیرد.

آیت الله علما تاکید کرد: امروزه با توجه به اینکه بسیاری از اطلاعات از طریق فضای مجازی نشر داده می شود، ما نیز برای تبیین این حماسه بزرگ باید به این سمت و سو حرکت کنیم.

وی افزود: امروز با نصب چند بنر در سطح شهر مشکلات حل نمی شود و باید در دانشگاه ها کار فرهنگی صورت گیرد. چرا که دشمن چشم طمع را امروز به این نسل دوخته است و ما باید پادزهر آنرا درست کنیم.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به انتخابات اخیر ریاست جمهوری در آمریکا و اتفاقات پیرامون آن گفت: یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری در آمریکا بارها اعتراف کرده که برای به انحراف کشیدن جوانان ما در چند کشور اتاق فکر تشکیل داده است.

وی افزود: امروز جوانان ما - که نقش موثری در آینده کشور دارند- در معرض خطر قرار گرفته اند و باید ما کارهای موثری انجام دهیم تا بتوانیم جلوی حربه های دشمنان رابگیریم.

آیت الله علما خاطرنشان و تاکید کرد: امروزه مشکل جوانان ما با نصب تابلوهای تبلیعاتی مرتفع نمی شود و باید ریشه ای از و اساس کار و تلاش کنیم. وی با اشاره به اتفاقات و مراسمات اخیر دانشگاه رازی کرمانشاه یاد آور شد: در این ۸ ماهه اخیر همه اعتبار ما را زیر سوال برده اند و باید جوانان ما بصیر و آکاه شوند تا یاد بگیرند اگر ۱۰ سال دیگر با چنین مشکلاتی رو به رو شدند چطور مقابل آن بایستند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تاکید کرد: دانشجویان ما معصوم هستند و تجربه زیادی از ماجراهای قبل ندارند، لذا باید در این راستا با روش های موثر روشنگری کنیم.