رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

حمایت از‌ هر اقدامی که به رونق ‌گردشگری استان کمک‌ کند - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت از‌ هر اقدامی که به رونق ‌گردشگری استان کمک‌ کند

حمایت از گردشگری

استاندار کرمانشاه گفت: از ‌هر اقدامی که به رونق‌گردشگری استان کمک‌کند حمایت‌ می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی در دیداری با مهندس طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور که در دفتر استاندار کرمانشاه انجام شد، به بررسی وضعیت عبور قطار سبک شهری از شکارگاه خسرو پرویز، برنامه اتمام موزه منطقه ای کرمانشاه و نحوه تعامل برای ثبت جهانی اورامانات پرداخت.

استاندار کرمانشاه در این دیدار اظهار‌کرد: توجه به میراث فرهنگی و توسعه گردشگری در استان کرمانشاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و مدیریت ارشد استان با حساسیت این مساله را دنبال می‌کند.

وی افزود: اهمیت حفظ میراث‌فرهنگی بر کسی پوشیده نیست و سازمان میراث‌فرهنگی کشور باید به گونه‌ای عمل کند که علاوه بر رعایت ضوابط موردنظر این دستگاه، کارهای زیربنایی نیز انجام شود.

رضایی با اشاره به پروژه احداث قطار شهری کرمانشاه گفت: انتظار داریم که در بخش تاق بستان(شکارگاه خسرو) این پروژه، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همفکری معاونت عمرانی استانداری کرمانشاه و مدیریت محلی خود، راهکاری را برای برون رفت از شرایط موجود این پروژه پیدا کنند.

استاندار کرمانشاه همچنین با تاکید بر اعلام آمادگی استان کرمانشاه برای به نتیجه رسیدن پرونده ثبت‌جهانی اورامانات، اظهار کرد: گردشگری یکی از محورهای اصلی توسعه استان کرمانشاه در نظر گرفته شده و از هر اقدامی که به رونق این بخش کمک کند، حمایت می کنیم.

رضایی ادامه داد: منطقه اورامانات به لحاظ طبیعت بسیار زیبا و بافت متفاوت، این قابلیت را دارد که به قطب گردشگری کشور تبدیل شود.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: توسعه گردشگری از اولویت‌های اصلی استان کرمانشاه است و تمام تلاش ما نیز در اجرای پروژه معطوف به همین هدف خواهد بود.