رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

حمایت از برندهای تولیدی برتر استان - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت از برندهای تولیدی برتر استان

از برندهای تولیدی برتر استان حمایت خواهدشد

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه از حمایت ویژه مدیریت ارشد استان از برندهای برتر و موفق کرمانشاهی در عرصه‌های مختلف خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در هشتاد و یکمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که امروز(16 شهریور) برگزار شد، اظهار کرد: استان کرمانشاه دارای واحدهای تولیدی موفقی است که نه تنها در بازارهای استان بلکه در سطح کشور و کشور همسایه نیز حضوری موفق و اثرگذار دارند و یک برند شناخته شده محسوب می‌شوند.

این مدیر ارشد اقتصادی خاطرنشان کرد: اگر کوچکترین وقفه‌ای در روند عرضه کالاهای تولیدی توسط این برندها ایجاد شود، به سرعت بازارهای هدف توسط رقبا تسخیر می‌شوند و در ادامه جبران این کار بسیار دشوار خواهد بود.

وی افزود: خوشبختانه در برخی حوزه‌های تولیدی از جمله لبنیات شاهد شکل گیری زنجیره تولید تا صادرات هستیم و برندهای برتر این حوزه در فروشگاه‌های بزرگ کشور و بازار عراق عرضه می‌شوند و بسیار موفق ظاهر شده‌اند.

رحیمی تصریح کرد: لبنیات از جمله حوزه‌هایی است که دارای کمترین حاشیه سود است و در این شرایط باید واحدهای فعال در این عرصه به شکل مناسبی مورد حمایت قرار گیرند.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه افزود: باید تلاش کنیم با در اختیار قرار دادن وام‌های کم بهره بستری را فراهم کنیم تا این مجموعه‌ها در کنار ادامه فعالیت، بتوانند مجموعه خود را توسعه دهند.

رحیمی با تاکید بر اینکه بانک‌ها باید از واحدهای تولیدی موفق به شکل ویژه حمایت کنند، اظهار کرد: این حمایت‌ها باعث می‌شود واحدهای موفق بتوانند در سطح بازار با رقبای خود رقابت کنند و به توسعه فعالیت‌های خود بپردازند.

رحیمی ادامه داد: آزادکردن وثیقه‌های مازاد نیاز از سوی بانک‌ها از سیاست‌های حمایتی از واحدهای تولیدی است که با جدیت انجام می‌شود. در این نشست مشکلات تعدادی از حوزه‌های تولیدی و صنعتی با حضور بانک های مرتبط مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم‌های حمایتی لازم در این زمینه اتخاذ شد.