سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

خانه‌های مسافر و اقامتگاه‌‌های بوم‌گردی استان در حال‌ افزایش است - نمایش محتوای خبر

 

 

خانه‌های مسافر و اقامتگاه‌‌های بوم‌گردی استان در حال‌ افزایش است

خانه‌های مسافر و اقامتگاه‌‌های بوم‌گردی استان درحال‌ افزایش است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: خانه‌های مسافر و اقامتگاه‌‌های بوم‌گردی استان در حال‌ افزایش‌ هستند.

جلیل بالایی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: یکی از برنامه‌های اولویت‌دار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی و خانه مسافرها است.

وی ادامه داد: در همین راستا به دنبال ارزیابی و شناسایی خانه های روستایی دارای ارزش هستیم که بتوانیم با همکاری مالکانشان، آنها را تبدیل به اقامتگاه های بوم گردی مناسب برای گردشگران داخلی و خارجی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه علاوه بر 14 روستایی که با نام روستای هدف گردشگری مصوب شده‌‌اند، روستاهای بسیار دیگری داریم که پتانسیل جذب گردشگران را دارند، لذا درصددیم در آن روستاها نیز شرایط را برای ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی مهیا کنیم. بالایی تصریح کرد: ایجاد خانه مسافرها نیز از دیگر برنامه های‌ اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه است که با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر 3200تخت اقامتی فعال در استان پذیرای گردشگران با تجهیزات هتلی است، بگونه‌ای که 25 باب هتل، 18 باب مهمانپذیر، دو باب هتل آپارتمان، به علاوه خانه‌های مسافر داریم. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه به تجهیز و توسعه اماکن اقامتی نیز اشاره ای کرد و گفت: خانه های مسافر ما در حال افزایش است. همچنین هتل آپارتمان کوروش 100 تخت، هتل رسالت 180 تخت و در کنار اینها هتل پارسیان نیز برنامه تجهیز و توسعه را در پیش دارد و تمام این پروژه ها به افزایش ظرفیت مراکز اقامتی ما کمک می‌کند.

بالایی خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه از لحاظ زیرساخت‌های اقامتی برای گردشگران شرایط نسبتا خوبی دارد، با این وجود همچنان درصدد توسعه اماکن اقامتی استان هستیم.