جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

خانه ی مهربانی ( کردی ) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خانه ی مهربانی ( کردی )

Loading the player...

برنامه خانواده برنامه ای است تلویزیونی که به صورت زنده( سه روز در هفته) از شبکه زاگرس پخش می شود. این برنامه توسط مجری کرد زبان اداره می شود. و از دو بخش زنده و بخش ضبطی تشکیل شده است. در بخش زنده میهمانان برنامه در  دو بخش «کارشناسی» و « هنر در خانه» به برنامه دعوت می شوند و در هر بخش آموزشی را به خانواده ارائه می دهند.

آیتم ها :

هنرخانم خانه:

این بخش نیز به صورت زنده بوده و در هر برنامه به آموزشی یکی از هنرهای مرتبط با فضای خانواده شامل انواع هنرهای خانگی-تزئینی و نیز صنایع دستی می پردازد. کارشناس این برنامه به زبان کردی صحبت می کند اما لزومی ندارد که هنرها ، هنرهای بومی محلی باشد .

دستپخت امروز:

در این بخش نیز که به صورت زنده در برنامه آموزش  داده می شود یکی از مربیان آشپزی به صورت زنده با امکانات خیلی محدود به پخت غذاهای ساده و تزیین ان می پردازد  و در این بخش از بینندگان  درخواست می شود برای مشارکت بیشتر عکس غذاهای تزیین شده ی خودشان و همچنین سفره خانواده را برای برنامه ارسال کنند و جایزه ای دریافت کنند .

راهکارهای امروز:

این بخش که به صورت زنده پخش می گردد .در واقع سوال و جواب مجریو کارشناس برنامه است که در هر روز به یکی از مباحث حقوقی-روانشناسی و تغذیه و پزشکی میپردازد.کارشناساسان عمدتا از اساتید دانشگاه انتخاب می شوند و به زبان محلی صحبت می کنند .

کوتاه اما شنیدنی

در این آیتم ضبطی در بخش های کوتاه( 2 دقیقه ای) مهارتهای زندگی و نکته های اخلاقی به صورت نریشن با گویش کردی و به زبانی ساده برای بییندگان پخش می شود .

یک تجربه

در این آیتم بعضی از نکات خانه داری به صورت کپشن و یا کلیپ تصویری که از فضای مجازی برداشت می شود به خانواده ها آموزش داده می شود .

باغچه کوچک

این آیتم به صورت ضبطی به آموزش و پرورش گلهای آپارتمانی و ایجاد یک باغچه یا یک فضای کوچک سرسبز در محیط خانه آموزش داده می شود .

سرود:

در هر برنامه از سرودی با کلام که تمی خانوادگی دارد جهت ایجاد انبساط در مخاطب همراه با تصاویر مرتبط استفاده می شود.

وله:

 از وله های تصویری و گرافیکی و نیز از وله هایی شامل آموزش نکات خانه داری جهت ایحاد ریتم و فاصله در برنامه استفاده می شود.

سرود :

با استفاده از تصاویر طبیعت ، سرودهای محلی پخش می شود .

مهمان خودمانی:

با توجه به شرایط موضوعی برنامه هرچند وقت یک بار یک خانواده ی خاص ( کارآفرین – سادات – خانواده شهدا – انقلابیون ) در برنامه دعوت بعمل می شود .

آرم پایانی: برنامه در هر روز با یک جمله زیبا و تاثیرگذار به همراه آرم پایانی به پایان می رسد.

سال تولید: تابستان 97

تهیه کننده : پروین خدرویسی

مجری : فرشته قاسمی

کارگردان تلویزیونی : الهه سوری

کارگردان هنری : حسین حیدری

تصویربردار : اسد مظفری ، خسرو امیریان ، صابرکارگر ، حسین محمدی