رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

خانه ی مهربانی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خانه ی مهربانی

Loading the player...

فاطمه علیها السلام در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشد. این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است. این طایفه از احادیث، اگر چه از لحاظ لفظی دارای تفاوت هستند، اما دارای مضمونی واحد می‌باشند. در یکی از این گفتارها (که البته مورد اتفاق مسلمانان، اعم از شیعه و سنی است)، رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرمایند: "فاطمه سرور زنان جهانیان است".

فاطمه علیها السلامبا آن همه فضیلت، همسری نیکو برای امیر مؤمنان بود. تا جایی که روایت شده هنگامی که علی (علیه السلامبه فاطمه (علیها السلاممی‌نگریست، غم و اندوهش زدوده می‌شد. فاطمه (علیها السلامهیچگاه حتی اموری را که می‌پنداشت امام علی (علیه السلامقادر به تدارک آنها نیست، از او طلب نمی نمود. اگر بخواهیم هر چه بهتر رابطه زناشویی آن دو نور آسمان فضیلت را بررسی نماییم، نیکوست از امام علی (علیه السلامبشنویم؛ چه آن هنگام که در ذیل خطبه‌ای به فاطمه (علیها السلامبا عنوان بهترین بانوی جهانیان مباهات می‌نماید و او را از افتخارات خویش بر می‌شمرد و یا آن هنگام که می‌فرماید: "بخدا سوگند که او را به خشم در نیاوردم و تا هنگامی که زنده بود، او را وادار به کاری که خوشش نیاید ننمودم؛ او نیز مرا به خشم نیاورد و نافرمانی هم ننمود."

برنامه خانه ی مهربانی به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیه ویژه برنامه ای تهیه و تولید نموده است. این برنامه در روز چهارشنبه ساعت 13:00 از سیمای استانی زاگرس تقدیم گردید .

سال تولید: زمستان 96

تهیه کننده : سوسن براهیمی

کارگردان : پیمان امینی

مجری : فرشته قاسمی

دستیار تهیه و منشی صحنه : الهه سوری

تصویربردار : مسعود پوردانا ، مهدی مهدی آبادی

تدوین و گرافیک : میترا امجدیان

صدابردار : امین معافی

دستیار صدا : علی رحمتیان