جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

خانواده‌های ۲ معلول به بالای کرمانشاهی امسال صاحب مسکن می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خانواده‌های ۲ معلول به بالای کرمانشاهی امسال صاحب مسکن می‌شود

خانواده‌های ۲ معلول به بالای کرمانشاهی امسال صاحب مسکن میشود

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه از مسکن‌دار شدن خانواده‌های ۲ معلول به بالای کرمانشاهی تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت هفته جهانی معلولان کنفرانس خبری مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه امروز دوشنبه با اصحاب رسانه در سالن جلسات ورکشاپ دانشکده علمی کاربردی بهزیستی کرمانشاه برگزار شد. امید قادری، مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه در این کنفرانس خبری اظهار داشت: هدف از روز جهانی معلولین توجه جامعه بشری به این قشر است.

وی افزود: در استان کرمانشاه عواملی چون دوران دفاع مقدس، عدم زیر ساخت های مناسب جاده ای، قصور پزشکی و ازدواج های فامیلی سبب شده که تعداد معلولین در استان بالا باشد. قادری تعداد معلولان استان کرمانشاه را ۳۱ هزار و ۹۸۹ نفر بیان کرد و گفت: از این تعداد ۱۱ هزار و ۳۸۹ نفرمعلولان جسمی و حرکتی، ۳ هزار و ۸۰۷ نفر معلول بینایی، ۲ هزار و۳۲۹ نفر معلولین روانی هستند.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: تعداد یک هزار و ۶۴۰ دانش آموز و۴۵۰ نفر دانشجو تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که هزینه دانشجویان در دانشگاه آزاد ۱۰۰ درصد پرداخت می شود.

وی یادآور شد: با تلاش های صورت گرفته خانواده های دارای ۲ معلول به بالا تا پایان در استان سال جاری دارای مسکن می شوند. به گفته این مسئول، طرح غربالگری و آزمایش ژنتیک با کم ترین هزینه برای کاهش معلولیت های ناشی از ازدواج فامیلی در دستور کار قرار دارد.

قادری ادامه داد: تا کنون ۳ جلسه در استانداری کرمانشاه برای حل و فصل مشکل مناسب سازی معابر شهری و روستایی و ۵ مرکز درمانی پر تردد، جهت تردد و رفاه معلولین برگزار شده است.

وی در خصوص حمل و نقل معلولان نیز گفت: مکاتباتی در این خصوص با تاکسی‌رانی و اتوبوسرانی صورت گرفته است که در نتیجه آن امیدواریم در آینده ای نزدیک این مشکل نیز رفع شود.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه در پایان گفت: در راستای حمایت معیشتی از معلولین ذهنی ۲ کارگاه تولیدی حمایتی در کرمانشاه دایر شده است که ۶۰ نفر از معلولین در این کارگاه ها مشغول فعالیت هستند.