جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

خانواده مهربانی (کردی ) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خانواده مهربانی (کردی )

Loading the player...

برنامه خانواده برنامه ای است تلویزیونی که به صورت زنده ( سه روز در هفته) ساعت 12:10 از شبکه زاگرس درایام نوروز مهمان خانه های پرمهر هم استانی عزیز می گردد.

خانواده اساسی ترین نهاد اجتماعی است و نیازمند توجه ویژه ای از سوی دست اندرکاران فراهنگ و مخصوصاً رسانه ملی است. اغلب آسیب های اجتماعی با توانمندسازی خانواده  قابل پیشگیری و درمان است.

از جمله اهداف برنامه خانواده را می توان توانمند سازی خانواده ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، آموزش و مهارتهای زندگی و حرکت در راستای دستیابی به خانوادۀ موفق بیان نمود.

ساختار برنامه : برنامه خانواده برنامه ای است تلویزیونی که به صورت زنده( سه روز در هفته) از شبکه زاگرس پخش می شود. این برنامه توسط مجری کرد زبان اداره می شود. و از دو بخش زنده و بخش ضبطی تشکیل شده است. در بخش زنده میهمانان برنامه در  دو بخش «کارشناسی» و « هنر در خانه» به برنامه دعوت می شوند و در هر بخش آموزشی را به خانواده ارائه می دهند.

آیتم ها :

آرم:از آرمی زیبا و متناسب جهت آغاز برنامه که حاوی تصاویر مرتبط با محیط خانواده است استفاده خواهد شد.

هنرخانم خانه:این بخش نیز به صورت زنده بوده و در هر برنامه به آموزشی یکی از هنرهای مرتبط با فضای خانواده شامل انواع هنرهای خانگی-تزئینی و نیز صنایع دستی می پردازد. کارشناس این برنامه به زبان کردی صحبت می کند اما لزومی ندارد که هنرها ، هنرهای بومی محلی باشد .

دستپخت امروز:در این بخش نیز که به صورت زنده در برنامه آموزش  داده می شود یکی از مربیان آشپزی به صورت زنده با امکانات خیلی محدود به پخت غذاهای ساده و تزیین ان می پردازد  و در این بخش از بینندگان  درخواست می شود برای مشارکت بیشتر عکس غذاهای تزیین شده ی خودشان و همچنین سفره خانواده را برای برنامه ارسال کنند و جایزه ای دریافت کنند .

راهکارهای امروز:این بخش که به صورت زنده پخش می گردد .در واقع سوال و جواب مجریو کارشناس برنامه است که در هر روز به یکی از مباحث حقوقی-روانشناسی و تغذیه و پزشکی میپردازد.کارشناساسان عمدتا از اساتید دانشگاه انتخاب می شوند و به زبان محلی صحبت می کنند .

کوتاه اما شنیدنی : در این آیتم ضبطی در بخش های کوتاه( 2 دقیقه ای) مهارتهای زندگی و نکته های اخلاقی به صورت نریشن با گویش کردی و به زبانی ساده برای بییندگان پخش می شود .

یک تجربه : در این آیتم بعضی از نکات خانه داری به صورت کپشن و یا کلیپ تصویری که از فضای مجازی برداشت می شود به خانواده ها آموزش داده می شود .

باغچه کوچک :این آیتم به صورت ضبطی به آموزش و پرورش گلهای آپارتمانی و ایجاد یک باغچه یا یک فضای کوچک سرسبز در محیط خانه آموزش داده می شود .

سرود: در هر برنامه از سرودی با کلام که تمی خانوادگی دارد جهت ایجاد انبساط در مخاطب همراه با تصاویر مرتبط استفاده می شود.

وله: از وله های تصویری و گرافیکی و نیز از وله هایی شامل آموزش نکات خانه داری جهت ایحاد ریتم و فاصله در برنامه استفاده می شود.

سرود : با استفاده از تصاویر طبیعت ، سرودهای محلی پخش می شود .

مهمان خودمانی:با توجه به شرایط موضوعی برنامه هرچند وقت یک بار یک خانواده ی خاص ( کارآفرین – سادات – خانواده شهدا – انقلابیون ) در برنامه دعوت بعمل می شود .

سال تولید: بهار97

تهیه کننده : سوسن ابراهیمی

کارگردان : پیمان امینی

مجری : فرشته قاسمی

دستیار تهیه و منشی صحنه : الهه سوری

تصویربردار : مسعود پوردانا ، مهدی مهدی آبادی

تدوین و گرافیک : میترا امجدیان

صدابردار : امین معافی

دستیار صدا : علی رحمتیان