سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

خانوارهای روستایی دارای دو معلول و بیشتر صاحب خانه می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

خانوارهای روستایی دارای دو معلول و بیشتر صاحب خانه می شوند

خانوارهای روستایی دارای دو معلول و بیشتر صاحب خانه میشوند

تمام خانوارهای روستایی دارای دو معلول و بیشتر که فاقد منزل مسکونی هستند، صاحب خانه می شوند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مهندس مجتبی نیک کردار با اعلام خبر افزود: همچنین خانوارهای روستایی دارای دو معلول و بیشتر که صاحب واحد مسکونی نیز هستند،می توانند با دریافت تسهیلات نسبت به مقاوم سازی یا انجام تعمیرات اساسی اقدام نمایند

وی گفت: در این راستا تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده است به طوریکه خانوارهای روستایی معلول واجد شرایط جهت خرید زمین تا سقف 5میلیون تومان و برای ساخت تا سقف 18 میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می کنند.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به ساخت هزار واحد مسکن روستایی در مناطق محروم استان بیان داشت: بر اساس تفاهم نامه سه جانبه منعقده بین استانداری کرمانشاه، بنیاد مسکن و بنیاد برکت کشور در سال جاری هزار واحد مسکونی برای خانوارهای محروم در نواحی روستایی استان احداث خواهد شد.

وی اعلام کرد:خانوارهای روستایی محروم استان جهت خانه دارشدن می توانند در روستاهای غیر مرزی، از 18 میلیون و در روستاهای نوار مرزی تا سقف 200 میلیون تومان وام با بهره 5درصد بهره مند شوند و 6 میلیون تومان کمک بلاعوض نیز دریافت نمایند.

مهندس نیک کردار اظهار امیدواری کرد: با اعطای این کمک های بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت، گام های اساسی در ارتباط با ساماندهی وضعیت مسکن خانوارهای روستایی در سطح استان برداشته شود.