جهش تولید | جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹

خدمات رسانی 2600 "پلیس" کرمانشاه به زوار اربعین - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمات رسانی 2600 "پلیس" کرمانشاه به زوار اربعین

خدمات رسانی 2600 "پلیس"کرمانشاه به زوار اربعین

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اظهار کرد: در اربعین امسال 2600 نيروی پليس استان با اجرای طرح‌های انتظامی به زوار اربعین خدمات‌رسانی کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه،سردار منوچهر امان‌اللهی امروز (4 آذرماه) در جمع خبرنگاران به تشريح اقدامات انتظامی استان در مراسم پياده‌روی اربعين امسال پرداخت و اظهار کرد: در اين ايام 615 هزار زائر برای سفر به کربلای معلی وارد استان کرمانشاه شدند که از اين تعداد زائر، 164 هزار نفر به مرزهای شلمچه و چزابه و حدود 602 هزار نفر به مرز مهران هدايت شدند.

وی افزود: در اين مدت حدود 180 هزار خودرو زائران در جاده‌های استان تردد کردند که حدود 163 هزار دستگاه آنها خودروهای سواری و مابقی اتوبوس بودند.

فرمانده نيروی انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: از اين تعداد بيش از 23 هزار خودروی سواری و دو هزار اتوبوس زائران به سمت مرزهای جنوبی کشور و مابقی به سمت مرز مهران هدايت شدند.

خدمت‌رسانی 2600 پليس به زائران اربعين امان‌اللهی اعلام کرد: اربعین امسال 2600 نيروی پليس در استان با اجرای‌ طرح‌های انتظامی به زائرین خدمت‌رسانی کردند که در اين راستا نيروی انتظامی تمام تلاش خود را به کار گرفت تا زائران سيد و سالار شهيدان در کمال امنيت و آرامش از اين سفر معنوی بازگردند.

به گفته فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در مدت تردد زائران اربعين حسينی، 168 گشت خودرویی در سطح جاده‌های استان برای کنترل ترددها به کار گرفته شد و 20 ايستگاه بازرسی نیز بر ترددها نظارت داشتند.

امان اللهی تاکيد کرد: با تلاش شبانه‌روزی ماموران پليس‌راه و اجرای طرح‌های ترافيکی ميزان تصادفات فوتی در مدت تردد زائران اربعين حسينی نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد و ميزان تصادفات خسارتی استان حدود 90 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به فعاليت‌های انجام شده برای آگاه‌سازی مردم، گفت: در اين مدت به منظور آگاه‌سازی مردم 160 هزار تراکت آموزشی چاپ و 175 هزار پيامک آموزشی برای زائران اربعين ارسال شد. صدور 20 هزار گذرنامه توسط پليس کرمانشاه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه کرمانشاه خاطرنشان کرد: در ايام اربعين 20 هزار گذرنامه برای زائران اربعين حسينی توسط اداره گذرنامه و مهاجرت انتظامی استان کرمانشاه، صادر شد.

امان‌اللهی افزود: بر اساس اعلام کنسولگری عراق در کرمانشاه، امسال برای 80 هزار زائر رواديد صادر شده است. وی در خصوص تردد اتباع بيگانه در استان کرمانشاه، گفت: بر اساس تصميم ستاد اربعين، امسال تردد اتباع بيگانه از مرز مهران ممنوع شد و بر همين اساس 9430 تبعه بيگانه که قصد سفر به کربلای معلی را داشتند به مرزهای شلمچه و چزابه هدايت شدند.

مقام ارشد انتظامی استان کرمانشاه افزود: در اين مدت همچنین حدود 6500 تبعه نيز که به صورت غيرقانونی سفر کرده بودند، دستگير و تحويل مراجع ذيصلاح شدند. امان‌اللهی در پايان از تلاش تمامی پرسنل انتظامی در راستای برقراری نظم و امنيت شايسته در ايام اربعين و نيز خدمتگزاری خالصانه به زائران تقدير کرد.


جدیدترین اخبار

پربیننده ترین اخبار