جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

خدمت رسانی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در مناطق محروم کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمت رسانی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در مناطق محروم کرمانشاه

دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مناطق محروم بخش سرفیروز آباد کرمانشاه به ارائه خدمات فرهنگی، بهداشتی و درمانی پرداختند.

به گزارش خبرنگار مهر، اردوهای جهادی دانشجویی طی فصل تابستان در مناطق محروم استان کرمانشاه همچنان در حال انجام است. در این راستا اردوی جهادی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به مدت ۱۰ روز در بخش سرفیروز آباد از مناطق محروم شهرستان کرمانشاه برگزار شد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی (ره) در این باره به خبرنگار مهر، گفت: در قالب اردوی جهادی برگزار شده از ۲۷ مرداد ماه ۱۲ روستای دهستان جلالوند از توابع بخش سرفیروز آباد کرمانشاه تحت پوشش قرار گرفتند.

محمد امیری افزود: در این اردو تیم های بهداشت و درمان شامل علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، آموزش بهداشت، تغذیه، فیزیوتراپی، کاردرمانی، بینایی سنجی و مامایی به جمعیتی حدود ۶ هزار نفر ارائه خدمت کردند.

وی با اشاره به حضور ۲۰۰ بسیجی دانشجو و فارغ التحصیل در این اردو، خاطر نشان کرد: ارائه داروی رایگان مورد نیاز مردم نیز از جمله اقدامات صورت گرفته در این اردو بود. امیری همچنین از انجام تست فشار خون، بینایی سنجی، آموزش فرهنگ مصرف دارو، خدمات دندانپزشکی و ... توسط تیم های بهداشت و درمان خبر داد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی(ره) همچنین به اقدامات فرهنگی صورت گرفته اشاره کرد و افزود: این اقدامات توسط ۶۰ دانشجو در قالب ۹ گروه به صورت همزمان در روستا انجام گرفت.

امیری برگزاری کلاس های آموزشی برای کودکان و نوجوانان در سه قالب احکام، اعتقادی و اخلاق اسلامی متناسب با سن آنان را از جمله این اقدامات برشمرد.

وی افزود: در این کلاس ها از محتوای تصویری و پرداختن به برنامه های عملی مثل اجرای سرود و بازی ها و ساخت کاردستی و ... برای جذاب سازی کلاس ها استفاده شده است.

امیری همچنین از اعزام مشاور خانواده به روستاها در راستای رفع مشکلات خانوادگی و ... خبر داد و یادآور شد: مسائل مربوط به تربیت کودکان نیز توسط مشاوران بیان شد.

وی برگزاری مسابقات مختلف ورزشی، برگزاری مراسم دعاخوانی و برگزاری مراسم اختتامیه را از دیگر برنامه های اجرا شده عنوان کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی (ره) اردوی برگزار شده را پانزدهیمن دوره اردوهای این دانشگاه عنوان کرد و گفت: هزینه خدمات درمانی و فرهنگی ارائه شده در طول اردو بیش از ۵ میلیارد ریال برآورد می شود.