جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

خرید بیش از 46 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان گیلانغربی - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید بیش از 46 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان گیلانغربی

خرید بیش از 46 هزار تن گندم مازاد بر مصرف ازکشاورزان گیلانغربی

فرماندار گیلانغرب از خرید بیش از 46 هزار تن گندم مازاد بر مصرف نیاز توسط مراکز خرید تعیین شده از کشاورزان این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کرم محمدی روز یکشنبه در جلسه ستاد پایش گندم و آرد این شهرستان، از برداشت 53 هزار تن گندم در سال زراعی امسال در گیلانغرب خبر داد.

وی اظهارداشت: به علت شرایط مساعد جوی و بارش های مطلوب، میزان تولید گندم در سال زراعی امسال در مقایسه با سال گذشته 39 درصد برابر با 21 هزار تن افزایش داشت.

وی با انتقاد از کیفیت پایین آرد تحویلی برخی از کارخانه های به واحدهای خبازی گیلانغرب، خواستار نظارت بیشتر مراکز ذیربط بر نحوه کیفیت آرد سهمیه شهرستانها شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گیلانغرب نیز با بیان اینکه میزان سهمیه آرد تحویلی به شهرستان 525 تن و براساس سرانه هشت و نیم کیلوگرم به نسبت جمعیت فعلی است ، از پلمب و تعطیلی 6 واحد خبازی در چند روز اخیر به علت استفاده از افزودنی های غیرمجاز در پخت نان خبر داد.

نورالدین پرویز اضافه کرد که از ابتدای امسال تاکنون از 75 واحد خبازی شهرستان، 925 مورد بازرسی صورت گرفت که از این تعداد، 22 واحد خبازی به علت کم فروشی، گران فروشی، نامرغوب بودن نان های تولیدی، رعایت نکردن ساعت کاری و بهداشت به بیش از 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی از ایجاد گشت مشترک کنترل بر واحدهای خبازی شهرستان با حضور اعضای ستاد خبرداد و گفت: در دو نوبت صبح و عصر به صورت مستمر از واحدهای خبازی گیلانغرب بازدید و بازرسی می شود. گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب استان کرمانشاه دارای 75 واحد خبازی شهری و روستایی است.