رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

خرید تضمینی بیش از 736 هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید تضمینی بیش از 736 هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاه

خرید تضمینی بیش از 736 هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاه

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از خرید تضمینی بیش 736 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حمیدرضا بساطی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون 736 هزار و 57 تن گندم مازاد از کشاورزان استان خریداری شده است.

وی این میزان خرید گندم را موفقیت قابل توجهی برای کرمانشاه دانست و تاکید کرد: پس از پایان فصل خرید، جشن پایان خرید گندم خواهیم گرفت.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه همچنین از خرید 2440 تن کلزا با قیمت کیلویی 25 هزار و 300 ریال نیز از کشاورزان استان خبر داد و تاکید کرد: برای خرید کلزا در سال زراعی پیش رو نیز هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

به گفته این مسئول، برنامه‌ریزی لازم برای خرید آفتابگردان در مناطقی از استان از جمله اسلام‌آبادغرب نیز به میزان 80 تا 100 تن انجام شده است.

بساطی در بخش دیگری از سخنان خود از کلنگ‌زنی دو سیلوی جدید در استان در هفته دولت خبر داد و تاکید کرد: یک سیلوی 12 هزار تنی در جوانرود و یک سیلوی 15 هزار تنی در سرپل‌ذهاب کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی در پایان خرید گندم، ذخیره سازی، حمل به کارخانجات آرد و در نهایت تحویل آرد به نانوایی‌ها را وظیفه ذاتی شرکت غله و خدمات بازرگانی دانست.