جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

خرید تولیدات داخلی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

خرید تولیدات داخلی

Loading the player...

دانلود

تولید ملی با چهار مشکل اساسی مواجه است . اولین مشکل بالا بردن قیمت تمام شده کالاهاست . افزایش قیمت انرژی و تحریم ها بر روی قیمت تمام شده کالاها تاثیر بسیاری دارد و ممکن است کالای وارداتی نسبت به تولید داخل ارزان تر تمام شود و تولید کننده داخلی قدرت رقابتش را از دست ندهد . در نتیجه  دولت نیزباید بسته های حمایتی را برای تولید کننده ها در نظر بگیرند .

مشکل دوم کیفیت تولیدات داخل است . بجهت  کیفیت محصولات خارجی هم از لحاظ خدمات پس از فروش و هم از نظر کارایی در بین مشتریان اثبات شده اند . پس اگر قرار باشد از تولید کنندگان حمایت شود تولید کننده هم باید در زمینه افزایش کیفیت کالا تمام تلاش خود را به کار ببرد .

مشکل سوم نداشتن تنوع و جذابیت تولیدات داخلی است . محصولات خارجی به مراتب جذاب تر از تولیدات داخلی است . البته به لحاظ کیفیت ممکن است به مراتب از تولیدات داخل ضعیف تر باشد . بنابراین  هزینه تولیدات جذاب و متنوع  برای تولیدکنندگان داخلی در عرضه کالا مرقون به صرفه نیست .

مشکل بعدی استقبال مردم است و تا زمانی که مردم به کالای داخلی اعتماد نکنند , افزایش کیفیت کالاها و رونق تولیدات داخل ممکن نمی شود .

اما بهتر است بدانیم بد نیست کمی بیشتر به تولیدات ملی خود اعتماد کنیم و تولیدکنندگان  هم برای جلب بیشتر این اعتماد در جهت افزایش کیفیت تولید خود نهایت تلاش خود به کار ببرند و دولت نیز دست طلب حمایت آنها را رد نکند تا همه با هم آینده درخشان تری را برای خود و کشور عزیزمان رقم بزنیم .