رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

خستگی و خواب آلودگی در صدر علل تصادفات زائران اربعین - نمایش محتوای خبر

 

 

خستگی و خواب آلودگی در صدر علل تصادفات زائران اربعین

خستگی و خواب آلودگی در صدر علل تصادفات زائران اربعین

یکی از تدابیر خوبی که امسال در استان ایلام اتخاذ شد، یک طرفه شدن جاده "مهران به سمت ایلام" بود که زوار توانستند پس از شرکت در مراسم اربعین به سهولت به کشور بازگردند.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کرمانشاه، سردار "تقی مهری" در حاشیه بازدید جانشین فرمانده ناجا از محورهای مواصلاتی و موکب های استان کرمانشاه، گفت: طرح ترافیکی در دور رفت و بازگشت زائران اربعین به طور شایسته به مرحله اجرا در آمد و یکی از تدابیر خوبی که امسال در استان ایلام اتخاذ شد، یک طرفه شدن جاده "مهران به سمت ایلام" بود که زوار توانستند پس از شرکت در مراسم اربعین به سهولت به کشور بازگردند.

وی تصریح کرد: وضعیت ترافیکی در مرز شلمچه و چزابه از امروز حالت عادی به خود گرفته است، همچنین مسیر مهران به سمت ایلام و از آنجا به سمت حمیل و کرمانشاه ترافیک روان و بدون گره ترافیکی گزارش شده است.

تصادفات فوتی در اربعین امسال در کرمانشاه بیش از 60 درصد کاهش داشت رئیس پلیس راهور ناجا به آمار تلفات جاده ای در مراسم اربعین امسال اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با توجه به اطلاع رسانی خوب صدا و سیما و رادیو اربعین و همه عزیزانی که در این امر کوشا بودند، آمار تصادفات فوتی در استان کرمانشاه که در مسیر رفت و برگشت زائران بود، بیش از 60 درصد کاهش داشت.

سردار مهری ادامه داد: همچنین در استان ایلام 40 درصد و استان خوزستان نزدیک به 37 درصد کاهش تلفات جاده ای نسبت به سال گذشته را شاهد بودیم.

وی خاطرنشان ساخت: موضوع رانندگی با حالت خستگی و خواب آلودگی بیشترین علل تصادفات منجر به فوت و جرح را در موج بازگشت زائران اربعین به خود اختصاص داد.

رئیس پلیس راهور ناجا به رانندگان توصیه کرد: از عجله و شتاب و سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز کنند تا به سلامت به مقصد خود برسند.