جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

خطبه‌های حضرت زینب(س) کاخ ظلم بنی امیه را ویران کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه‌های حضرت زینب(س) کاخ ظلم بنی امیه را ویران کرد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: بنی امیه در پی به اسارت کشیدن مکتب اسلام بود و خطبه‌های حضرت زینب(س) کاخ ظلم بنی امیه را ویران کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام آیت عباسیان امروز جمعه در «تجمع بزرگ رهروان زینبی» که در امامزاده ابراهیم(ع) طاقبستان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: قیام و حرکت امام حسین(ع) برای احیای ارزش‌های دینی بود.

حجت‌الاسلام عباسیان تحریف اسلام را هدف بنی امیه دانست و افزود: بنی امیه در پی به اسارت کشیدن مکتب اسلام بود و می‌خواست اسلام را مطابق خواست و میل خود تحریف کند که امام حسین(ع) با قیام خود مانع این کار بنی امیه شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه افزود: خطبه‌های حضرت زینب(س) کاخ ظلم بنی امیه را ویران کرد و یزید از حضور این بانوی گرامی و دیگر اُسرا در شام احساس خطر می‌کرد.

وی شجاعت حضرت زینب(س) را الگوی زنان مسلمان دانست و گفت: این بانوی گرامی در برابر ابرقدرت و زورگو و فاسق زمان خود ایستاد و همه ما نیز در هر عصر و زمان نباید از زورگویان و ظالمان بترسیم.

حجت‌الاسلام عباسیان بیان کرد: امروز در گوشه گوشه دنیا دشمن می‌خواهد اسلام را تحریف کند و تحت عناوینی همچون اسلام طالبانی و اسلام داعشی چهره کریهی از اسلام تعریف کند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: دنیا تصمیم گرفته تا اسلام را تحریف کند و نامی از اسلام ناب و حسین(ع) و اولاد حسین(ع) باقی نماند و لذا زنان و مردان ما اجازه ندهند که استکبار جهانی و ابرقدرت‌های شرق و غرب اسلام را تحریف کنند.

حجت‌الاسلام عباسیان بیان کرد: داعشیان بسیاری از احکام اسلام را وارونه جلوه می‌دهند و کجای اسلام کشتن کودک سه ساله را جایز دانسته و مانع تحصیل زنان شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در پایان بیان کرد: الگوی ما حسین(ع) است و ما در برابر تحریم اقتصادی نمی‌ترسیم.

این مراسم معطر به عطر مداحی ذاکر اهل بیت(ع) شد و از مادران شهدای والامقام مدافع حرم استان کرمانشاه با حضور مسئولان تجلیل به عمل آمد.