رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

خطبه

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه موضوع فلسطین و قدس شریف را اولین و مهمترین دغدغه جهان اسلام دانست و گفت: این دغدغه و نگرانی تا رهایی کامل قدس شریف از چنگال صهیونیست ها ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: روز جهانی قدس روز اسلام است که در آن مسلمانان دنیا متحدتر از هر زمان دیگری به دفاع از حقانیت اسلام و امت های مظلوم اسلامی نظیر فلسطین می پردازند.


وی با اشاره به جنایات بی شمار رژیم صهیونیستی در منطقه و قدس یادآور شد: آن ها یا خودشان جنایت می کنند و یا با ایجاد جریان های تکفیری سعی دارند به قتل و کشتار مسلمانان بپردازند و به وسیله آن ها برنامه ها و اهدافشان را پیش ببرند.

آیت الله علما تاکید کرد: حضرت امام (ره) از همان ابتدا دست آمریکا و رژیم صهیونیستی را خوانده بود و بخوبی می دانستند که چه برنامه های برای ضربه زدن به اسلام دارند و به همین دلیل هر زمان که فرصت فراهم می شد هشدارهای لازم را به مردم می دادند و با درایت و تدبیر خاصی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس و روز اسلام نامگذاری کردند تا توجهات جهانی معطوف به فلسطین و سرزمین اشغال شده آن ها شود.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین با اشاره به این سخن امام راحل (ره) که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده است گفت: نباید امروز تصور کنیم که آن ها برنامه های ضد کشورمان را تعطیل و به فکر دوستی و رفاقت با ایران افتاده اند.

وی تصریح کرد: آمریکا سال هاست که از در دشمنی با کشورمان وارد شده و همواره سعی داشته تا اذهان عمومی مردم را تحت تاثیر خود قرار داده و به سلطه گری بپردازد اما پس از پیروزی انقلاب و به مدد اسلام هرگز نتوانست سیاست های استعمارگرانه خود را در کشورمان پیاده کند.

آیت الله علما در ادامه به مذاکرات هسته ای نیز اشاره و اظهار کرد: تیم مذاکره کننده کشورمان طبق اصول و موازین انقلاب و مطابق با رهنمودهای رهبری در حال مذاکره کردن با قدرت های دنیا برای اثبات حقوق مسلم ملت ایران هستند که امیدواریم در کار خود موفق باشند.

وی گفت: فارغ از نتیجه مذاکرات ما باید همانگونه که تاکنون روی پای خود ایستاده ایم از این پس هم به خودمان تکیه کنیم و با عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی که مدنظر رهبر مظعم انقلاب است به موفقیت های خود اضافه کنیم.

امام جمعه کرمانشاه همچنین کشتار مردم یمن به دست رژیم آل سعود را محکوم کرد و گفت: آن هایی که همیشه دم از حقوق بشر و آزادی می زنند امروز در برابر جنایات وحشیانه سعودی ها سکوت کرده و با این سکوت از آن حمایت می کنند.

آیت الله علما در پایان از حضور پرشور مردم کرمانشاه در راهپیمایی روز جهانی قدس قدردانی و آن را ذخیره ای برای آخرت آن ها برشمرد.