سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه حرکت امام حسین (ع) و قیام عاشورا را حرکتی ماندگار و همیشه جاویدان دانست و گفت: این حرکت سرور و سالار شهیدان هیچگاه از حافظه ها پاک نمی شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه کرمانشاه، اجرای مراسم های محرم و عزاداری در قلب اروپا را نشان دهنده اثرگذاری و پویایی قیام سیدالشهدا (ع) عنوان کرد و افزود: همگان باید برای اصلاح جامعه با اجرای امر به معروف و نهی از منکر کوشا باشیم.

وی گفت: هدف اصلی قیام امام حسین (ع) در واقعه کربلا و قیام عاشورا همانا زنده نگه داشتن دین اسلام و احیای امر به معروف و نهی از منکر بود. امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اثرگذاری حرکت امام حسین (ع) در جهان پس از 14 قرن و انعکاس آن در نقاط مختلف جهان، عنوان کرد: همه باید برای زنده نگه داشتن هدف قیام سیدالشهدا (ع) تلاش کنیم و برای ترویج آن بکوشیم.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان، بی اعتمادی به دشمنان اسلام همچون آمریکا باید همواره مورد توجه دستگاه های دولتی قرار گیرد و فرهنگ غنی عاشورایی باید در سرلوحه امور گنجانده شود.

نماینده ولی فقیه در استان به 12 محرم سالروز شهادت سیدالساجدین (ع) و ورود کاروان اسیران کربلا اشاره کرد و ادامه داد: شهدای مدافع حرم با الگوبرداری از حرکت سیدالشهدا(ع) در راه دفاع از حریم اهل بیت (ع) جان فشانی کردند و باید مورد الگوبرداری در جامعه قرار بگیرند.

وی به 23 مهر سالروز شهادت آیت الله شهید اشرفی اصفهانی اشاره کرد و افزود: این عالم ربانی به کشور و نظام خدمات ارزشمندی ارایه داده است. آیت الله علما افزود: 24 مهر سالروز پیوند اولیا و مربیان مدارس است که دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور در واقع سرمایه کشور و نسل آینده ساز جامعه هستند.

وی هوشیاری والدین و مربیان در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان را الزامی دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب همواره برای تربیت نسل جوان تاکیدات بسیاری بیان می کنند و بر مراقبت از نفوذ و جنگ نرم در کشور تاکید دارند.

به گفته امام جمعه کرمانشاه، 20 مهر سالروز سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه است که باید مصوبات این سفر از سوی مسوولان پیگیری شود.

وی با تاکید بر اجرایی کردن شعار سال، تاکید کرد: آمریکا بنا به فرموده امام راحل به خون اسلام تشنه است و بی اعتمادی به آمریکا باید مورد توجه قرار بگیرد.