جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

امام جمعه کرمانشاه قیام عاشورا را به عنوان الگویی برای انقلابهای دینی و اسلامی در جهان دانست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در خطبه های نماز جمعه با انقلاب اسلامی ایران با الهام از فرهنگ عاشورایی به ثمر رسید.

اشاره به شور و شوق عاشقان اباعبدالله برای حضور در اجتماع بزرگ اربعین گفت: با شکوه ترین نماد اتحاد اسلامی در اربعین امسال تجلی می یابد.

آیت الله علما پیام اجتماع بزرگ اربعین را همراهی با امام حسین (ع) و عهد دوباره با عاشورائیان دانست و افزود: قیام عاشورا الگویی برای انقلابهای دینی و اسلامی در جهان است و انقلاب اسلامی ایران هم با الهام از فرهنگ عاشورایی به ثمر رسید.

خطیب جمعه کرمانشاه همچنین ضرورتهای تحقق استقلال اقتصادی را بر شمرد و تصریح کرد: استقلال اقتصادی با کار و تلاش محقق می شود و در این عرصه حرف و تبلیغات راه به جایی نمی برد.

وی بهره گیری از توان و دانش بومی و به کار گیری جوانان متعهد را در عرصه های کار و تولید مؤثر دانست.

امام جمعه کرمانشاه دربخش دیگری از خطبه ها به انتخابات اخیر آمریکا و نتایج آن اشاره کرد و گفت: خطوطی که حضرت امام و رهبر معظم انقلاب برای ما ترسیم کرده اند و همان تعریفی که از استکبار دارند را نباید هرگز فراموش کنیم.

آیت الله علما خاطرنشان کرد: اینکه چه کسی سر کار بیاید مهم نیست زیرا تجربه 70 ساله ما از عملکرد آمریکا چهره ی واقعی آنان را به ما نشان داده است.

وی بصیرت افزایی به ویژه در نسل جوان را مهم دانست و گفت: صاحبان قلم و اندیشه وظیفه دارند فلسفه انقلاب اسلامی و راز پایداری ملت مسلمان ایران در برابر توطئه های آمریکا را تبیین کنند.