سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکا، آن را نشان از عدم تعهدو پایبندی آنها به برجام دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما در خطبه های عبادی سیاسی جمعه کرمانشاه با توصیه همگان به تقوا، اشاره ای به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم اصفهان گفت: ایشان در فرمایشاتشان بر بصیرت سیاسی و حفظ اقتدار ایران اسلامی تاکید داشتند. خطیب جمعه کرمانشاه افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری غفلت نکردن از دشمن یک موضوع ضروری است که باید مورد توجه باشد.

آمریکا مجددا تحریم‌ها را اعمال کرد وی با اشاره به اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست گفت: برجام بر رفع تحریم ها تاکید داشت اما طی روزهای گذشته مجددا تحریم ها را اعمال کرد و این نشان از عدم تعهد و پایبندی آنها است.

آیت‌الله علما بر شناخت توطئه های دشمنان تاکید کرد و گفت: آمریکا ضربه های زیادی را به ما زده است.

لذا امروز حفظ روحیه جهت گیری انقلابی در تمام کارها باید توسط مسئولان رعایت شود. لزوم توجه به شعار «اقدام و عمل» در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی وی با یادآوری اینکه، بارها به وجود استعدادها و پتاسیل‌های موجود در کشور اشاره شده است گفت: «اقدام و عمل» موضوع مهمی در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، لذا باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود کشور را شکوفا کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه یادآوری و تاکید کرد: دشمن به دنبال صدمه زدن به کشور ما است.

وی بر ایستادگی در مقابل دشمنان تاکید کرد و گفت: این ایستادگی مقابل دشمنان وصیت امام راحل است و نباید نظرات و سخنان امام راحل را توجیه کنیم، چرا که در اینصورت دیگر سخن امام راحل نیست.

آیت‌الله علما با اشاره به مراسم پیاده روی اربعین و هم‌چنین مسدود شدن مرز مهران و برگشت برخی از زائران از مرز به این دلیل گفت: زیارت قبر امام حسین(ع) برای انسان در صورت امکان واجب است و رسول خدا(ص) کتاب و اهل بیت(ع) را به امانت در بین مسلمانان به یادگار گذاشتند لذا یکی از راه‌های فراموش نکردن این بزرگواران زیارت همراه با فهم و درک است. نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تولی و تبری از آموزه های دینی را مطابق با فطرت واقعی انسان دانست.

اسلام ۸ سال دفاع مقدس را مدیریت کرد وی با بیان اینکه ۱۴ قرن است که اهل بیت (ع) فراموش نشده اند و نخواهند شد گفت: نخستین شکوفه واقعه عاشورا در اربعین حسینی زده شد.

آیت الله علما، اشاره ای نیز به دوران دفاع مقدس و پیروزی ملت ما در این جنگ نابرابر داشت و گفت: ۸ سال دفاع مقدس را فرهنگ اهل بیت(ع) مدیریت کرد و همه ما با این عزیزان عهد و پیمان داریم. وی اربعین حسینی را نمونه ای از این عهد و پیمان برشمرد و گفت: امروزه این عهد و پیمان یعنی مراسم اربعین موجب حیرت جهانیان و نشان دادن عظمت اسلام شده است.

امام جمعه کرمانشاه، اشاره ای نیز به آغاز هفته بسیج داشت و گفت: بسیج از موارد مورد عنایت امام راحل و تاکید مقام معظم رهبری است. آمریکا از قدرت ما که نشات گرفته از اسلام است، هراس دارد وی افزود: امروزه و در دنیای کنونی بسیج به عنوان یک الگوی موفق مطرح است و امام راحل به بسیجیان فرمودند «به فکر ایجاد یک حکومت اسلامی باشید».

آیت الله علما، تشکیل یک حکومت اسلامی را دور از نظر ندانست و گفت: هراس آمریکا از قدرت ایران و هم چنین افزایش روز افزون قدرت کشورمان نشان از قدرت نشات گرفته از اسلام است. نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: وجود مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه در ایران اسلامی نعمت بزرگی است. قدرت بسیج آمریکا را به زانو در آورده است وی تشکیل بسیج را از الطاف خداوند و برکات آسمانی برای کشور دانست و گفت: این حرکت بزرگ جوانان در پیاده روی اربعین نشان از حساب بردن دنیا از این روحیه بسیجی است و اخلاص و ایمان در کنار روحیه بسیج قدرت هایی چون آمریکا را به زانو در آورده است.

آیت الله علما، اجتماع بزرگ اربعین را در جهان بی نظیر عنوان کرد و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری، شروع جاذبه مغناطیسی حسینی است که زیارت اربعین توصیه شده و امروز دارد تفسیر می‌شود.