رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

آیت الله علما تجربه برجام و بد عهدی آمریکا را باعث به وجود آمدن یک انسجام عمومی بین همه ی سیاسیون کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در خطبه های  نمازجمعه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند تجربه ی برجام ثابت کرد در هیچ مسئله ای نمی توان به آمریکا اعتماد کرد، گفت: رهبر معظم انقلاب از ابتدا این مسئله را می دانستند که نمی توان به آمریکا اعتماد کرد اما امروز بد قولی آمریکا برای همگان ثابت شد.

آیت الله علما افزود: امروز همه ی کسانی که از ته دل ارادتی به آمریکا داشتند فهمیدند که آمریکا قابل اعتماد نیست و اگر ما تنزل هم پیدا بکنیم آمریکا دست از نقشه مخرب خود بر نمی دارد و تجربه ی برجام باعث یک انسجام عمومی بین همه سیاسیون کشور شد.

وی با اشاره به 9 ربیع الاول سالروز امامت حضرت مهدی موعود (ع) امامت آن حضرت را نتیجه گیری از کار یکصد و بیست و چهار هزار پیغمبر دانست و گفت: اگر ما با معیار و میزان قرآن حرکت بکنیم مانند این است که با معیار و میزان امام زمان (عج الله) حرکت کرده ایم و عمل کردن به دستور قرآن مانند عمل کردن به دستور امام زمام (ع) است.

امام جمعه کرمانشاه به 19 آذر سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی به فرمان امام (ره) و آغاز هفته پژوهش و فناوری اشاره و خاطرنشان کرد: امام توجه ویژه به تفکر موجود در دانشگاه ها، اساتید آنها و اینکه تفکر غربی ها در دانشگاه ها نفوذ پیدا نکند، داشتند و امروز شورای انقلاب فرهنگی در این زمینه باید مراقب باشد.

آیت الله علما همچنین با اشاره به 22 آذر سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت گفت: هفته وحدت باید به صورت ویژه ای گرامی داشته شود چرا که امروز آمریکا و انگلستان از وجود تفرقه میان کشورهای اسلامی سوء استفاده می کنند.

وی با اشاره به بیانات امام (ره) که رافع همه ی مشکلات دنیای اسلام را اعتصام جمعی به حبل الله دانستند، افزود: در طول عمر تفکر همه ی ما باید تفکر برادری با همه ی امت اسلامی باشد.

امام جمعه کرمانشاه در پایان به اجلاس سراسری نماز که روز گذشته به میزبانی استان البرز برگزار شد اشاره کرد و یکی از وظایف حاکمیت را ترویج، تبلیغ و سرمایه گذاری برای نماز دانست.