سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

امام جمعه کرمانشاه تلاش برای حفظ وحدت را مهمترین نیاز امروز جهان اسلام جهت غلبه بر مشکلات دانست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در خطبه های نماز جمعه  لزوم حفظ وحدت در جهان اسلام را یادآور شد و گفت: هفته وحدت فرصت خوبی برای همدلی و هم صدایی برادران مسلمان فراهم کرده است و ما وظیفه داریم این بیداری و وحدت را همچنان گسترش دهیم.

آیت الله علما افزود: وحدت از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی بود که معمار کبیر انقلاب از همان سال 42 بر آن تأکیید داشتند. خطیب جمعه کرمانشاه سپس به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره ی شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی اشاره کرد و گفت: معظم له این دو جریان تفرقه افکن را به دو لبه ی قیچی تشبیه کردند که برنده و تفرقه افکن است و نتایج آن در مسائل موجود منطقه به خوبی آشکار است.

وی سالروز حماسه 9 دی را تجلی تشخیص، حضور و ادای تکلیف مردم خواند و تصریح کرد: حضور خود جوش و با بصیرت مردم در این روز برای پاسداری از انقلاب و خط ولایت، اندیشه ی براندازی انقلاب را برای دشمنان نقش بر آب کرد.

آیت الله علما در ادامه به مناسبتهای پیش روی این ماه اشاره کرد و افزود: تشکیل نهضت سوادآموزی در هفتم دی ماه 1358 به فرمان حضرت امام (ره) نهضتی فراگیر است که در شمار مقدس ترین آرمانهای انقلاب اسلامی جای دارد.

امام جمعه کرمانشاه همچنین فرا رسیدن میلاد حضرت مسیح را به پیروان آن حضرت تبریک گفت و خاطرنشان کرد: اقتضای مقام حضرت مسیح (ع) و راه آزادی بخش وی اعتراض به ظالم و بازداشتن از ظلم است اما آنچه که امروز در جهان شاهد آن هستیم هیچ همخوانی با رسالت آن پیامبر اولوالعزم ندارد.

آیت الله علما در پایان تصریح کرد: همه ی ما در هر جایگاهی هستیم در عرصه تلاش برای حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی مسئولیت داریم.