سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

امام جمعه کرمانشاه پیشرفت علمی همراه با معنویت و آرمانهای الهی را باعث سعادتمندی جامعه دانست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در خطبه های نماز جمعه علم و دانش اندوزی به همراه معنویت را مورد تاکید دین اسلام و بزرگان دین دانست و گفت: پیشرفت علمی به تنهایی یک ملت را سعادتمند نمی کند مگر اینکه در کنار آن و چاشنی آن معنویت و آرمان‌های الهی باشد.

آیت الله علما افزود: غرب و در رأس آن آمریکا نمونه علم بی معنویت است که نتیجه ای جز فساد و کشت و کشتار مردم مظلوم کشورهای منطقه از جمله سوریه نخواهد داشت.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به حرکت های علمی اشاره و خاطرنشان کرد: تلاش و حرکت علمی به هیچ وجه نباید کند یا متوقف شود و رهبر معظم انقلاب این مسئله را به روسای دانشگاه ها و همگان توصیه و تاکید کردند که تلاش علمی باید لحظه به لحظه و بی وقفه صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه نخبگان را سرمایه های بزرگ کشور دانست و گفت: نخبگان در راه کسب علم و دانش از بسیاری از سرگرمی ها و تفریحات خود گذشته اند و این جای قدردانی دارد.

آیت الله علما همچنین تفکر و فکر کردن را مورد تاکید دین مبین اسلام و ائمه اطهار (ع) دانست و افزود: تفکر از نظر بزرگان دین اسلام بهتر از عبادت بدون فکر کردن است تا تاثیرگذاری خود را بر انسان و جامعه داشته باشد.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به 17 دی که مصادف با با اجرای توطئه کشف حجاب به دستور رضا خان بود، تصریح کرد: کشف حجاب جزء خواسته های انگلستان و ظلمی نابخشودنی در حق ملت بود تا مفاسد اجتماعی را در جامعه ایران بگستراند که رضا خان با انجام این کار در مقابل قرآن و اسلام ایستاد و به سزای عملش رسید.

آیت الله علما به 21 دی سالروز شهادت شهید احمدی روشن نیز اشاره کرد و گفت: آمریکا و اسرائیل تحمل احمدی روشن وامثال او را نداشت و این بزرگوار در همین مراکز علمی ایران تربیت شده بود که به دست کوردلان منافق به شهادت رسید.