سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه آیت الله هاشمی رفسنجانی را نمونه ای کم نظیر از نسل اول انقلاب اسلامی برشمرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، آیت الله مصطفی علماء در خطبه های نمازجمعه گفت: خداوند مالک و حاکم مطلق است و جوهر همه عبادات بندگی خدا و نتیجه آن نشان دادن مالکیت همه جانبه خداوند است. وی زندگی دنیوی را فناپذیر و مرگ را امری دانست که سبب تربیت، رشد و تعالی انسان شده، انسان هم با مرگ تنها از زندگی دنیوی به زندگی اخروی انتقال می یابد. خطیب جمعه کرمانشاه در ادامه عمر دنیا را بسیار کوتاه و پست دانست و تاکید کرد؛ دنیا با کسی دوستی ندارد، پس خوشا به حال کسی که مراقب خود است.

امام جمعه کرمانشاه ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را ضایعه ای بزرگ برشمرد و افزود: او شخصیتی برجسته بود که تا نفس آخر در کنار انقلاب ماند. وی نمونه کم نظیری از نسل اول مبارزات انقلاب بود که زحمات زیادی در این راه متحمل شد.

خطیب جمعه کرمانشاه در ادامه آیت الله هاشمی را یار دیرین انقلاب، امام و رهبری دانست که به رهبر انقلاب عشق می ورزید. چیزی که خود ایشان در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرده بود.

آیت الله علماء در پایان به 24 دی سال 1358 ، سالروز انتصاب رهبر معظم انقلاب به عنوان امام جمعه تهران هم اشاره ای کر