سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

امام جمعه موقت کرمانشاه در خطبه های نماز جمعه امروز ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای آتشنان پلاسکو جانفشانی و ایثارگری آتشنشانان را ستودنی دانست و ضایعه از دست دادن این عزیزان را حادثه ای تلخ دانست و این ضایعه را به مردم شریف ایران تسلیت گفت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، خطیب نماز جمعه این هفته کرمانشاه ضمن گرامی داشت یاد وخاطره شهدای آتشنان پلاسکو جانفشانی و ایثارگری آتشنشانان را ستودنی دانست و ضایعه از دست دادن این عزیزان را حادثه ای تلخ دانست و این ضایعه را به مردم شریف ایران تسلیت گفت و برای باز ماندگان از خداوند متعال صبر و بردباری طلب نمود.

آیت الله محمد حجتی با دعوت نمازگزاران به تقوی الهی افزود: به برکت انقلاب به سطحی از دانش رسیده ایم که امروز میتوانیم به همه جای دنیا پزشک و مهندس صادر کنیم

وی ادامه داد: از نظر فناوری فضایی نیز به پیشرفت های خوبی رسیده ایم و توانسته ایم در این زمینه نیز دانشمندان خوبی تربیت کنیم همانگونه که خداوند در قرآن خطاب به جن و انس می فرماید اگر می خواهید به آسمان ها نفوذ کنید باید دانشمند باشید.

آیت الله حجتی در ادامه به آغاز دهه فجر و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره امام و شهدای این مرز و بوم گفت: در آستانه سالروز ورود قدرتمندانه امام در 12 بهمن 57 هستیم و از برکت حضور امام طلیعه دهه فجر رقم خوره است و این آرامش و امنیت که امروز در کشور حاکم است ثمره برکت انقلاب است.

و در حالی که در اطراف ما داعش و تکفیری ها حضور دارند ولی ما در یک جزیره امن قرار گرفته ایم. امام جمعه موقت کرمانشاه در ادامه به برخی از ویژگی های مومن از دیدگاه حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: مومن واقعی در خدمت به مردم نفس خودش را خوار می کند و برای به دست آوردن پست و مقام نیز نباید خودش را به آب و آتش بزند مگر به دست آوردن مقام برای رضای خدا باشد.

آیت الله حجتی افزود: مومن واقعی همت عالی دارد و در برابر مشکلات خم به ابرو نمی آورد اگر غمی در دل نیز دارد دردش را به مردم نمی گوید.

وی در پایان به توجه مومن به تفریحات سالم تاکید کرد و گفت: اگر مومن تفریح سالم نداشته باشد نمی تواند درست عبادت کند و به مردم نیز خدمت کند