سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه کرمانشاه

خطبه های

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، معرفی ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان را وظیفه همه اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، آیت الله مصطفی علماء در خطبه های نمازجمعه ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت کاروانهای راهیان نور اشاره کرد و گفت: حماسه ها و رشادت های شهداء و ایثارگران در دوران دفاع مقدس به مانند گنجی تمام نشدنی است که ما وظیفه داریم که آن را به نسل جوان امروز معرفی کنیم.

وی افزود: طبق فرمایشات رهبری، راهیان نور یک معدن تمام نشدنی است.

چرا که هر وقت انسان به دیدن مناطق عملیاتی و یادمان های شهداء انقلاب می رود، درسی بزرگ از رشادت ها، فداکاری ها و استقامت و مقاومت رزمندگان اسلام می آموزد.

امام جمعه کرمانشاه با تاکید دوباره بر موظف بودن همه در قبال گسترش ارزش های ایثار و مقاومت تصریح کرد؛ شهداء، رزمندگان و ایثارگران انقلاب، حق بزرگی بر گردن تک تک ما دارند و حفظ فضای معنویت و ایثار بر همه ما واجب است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در ادامه سخنانش برلزوم مراقبت از امور فرهنگی در مقابل هجمه های رسانه ای بیگانگان و همچنین گسترش اقتصاد مقومتی در جامعه تاکید کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی نسخه ای عملیاتی برای مقابله با تحریم ها و فشارها از سوی استکبار جهانی است.

آیت الله علماء گفت: استکبار جهانی همین است. هر روز تحریم، و هر روز بلوکه کردن اموال و دارایی ملت ها. این جنس استکبار است. وی در پایان تاکید کرد؛ بر همه ما واجب است تا به صورتی فوری به اقتصاد مقاومتی عمل کرده و آن را در جامعه پیاده کنیم.