سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

خط لوله تقویت گاز کرمانشاه به بهره برداری می رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

خط لوله تقویت گاز کرمانشاه به بهره برداری می رسد

خط لوله تقویت گاز کرمانشاه به بهره برداری میرسد

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه اعلام کرد که خط لوله تقویت گاز استان کرمانشاه تا پیش از فصل سرما به بهره برداری می رسد.

سیروس شهبازی سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: احداث این خط لوله تاکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مراحل نهایی خود را سپری می کند.

وی افزود: این خط لوله 30 اینچی، از خط لوله ششم سراسری گاز انشعاب می گیرد و گاز آن را به شبکه گاز رسانی استان کرمانشاه تزریق می کند. مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه تاکید کرد: با بهره برداری از این خط لوله هیچ مشکلی برای تامین گاز استان وجود نخواهد داشت.

شهبازی با بیان اینکه در سال های گذشته مصارف خانگی گاز محدود نشد، گفت: در زمستان های گذشته برای تامین مصارف خانگی، گاز رسانی به صنایع و بخش های تجاری محدود می شد اما با بهرداری از خط لوله جدید، به نظر می رسد که نیازی به محدود کردن مصارف صنایع و بخش های تجاری در فصل سرما نباشد.

وی بر لزوم توجه بیشتر مردم به رعایت موارد ایمنی و صرفه جویی در مصرف گاز در آستانه فصل سرما تاکید کرد و اظهارداشت: خانواده ها باید با صرفه جویی از هدر رفت این نعمت خدادادی جلوگیری کنند.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه پیش تر اعلام کرده بود که تا بهمن ماه امسال 200 روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد. به گفته شهبازی هم اکنون در مجموع 545 روستا در استان کرمانشاه از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند. وی اظهار داشت: طرح گازرسانی به 634 روستای دیگر در استان کرمانشاه با میانگین پیشرفت فیزیکی 50 درصد در حال اجراست.