رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

خون‌های اهدایی در تاسوعا و عاشورا مازاد بر نیاز کرمانشاه است - نمایش محتوای خبر

 

 

خون‌های اهدایی در تاسوعا و عاشورا مازاد بر نیاز کرمانشاه است

خون‌های اهدایی در تاسوعا و عاشورا مازاد بر نیاز کرمانشاه است

مدیر روابط عمومی انتقال خون استان کرمانشاه با بیان اینکه خون اهدایی در روزهای تاسوعا وعاشورا مازاد بر نیاز استان است از مردم خواست به تدریج و درطول ماه محرم وصفر اقدام به اهدای خون خود کنند.

یدالله نوری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تدابیر سازمان انتقال خون استان برای اهدای نذرخون مردم طی روزهای تاسوعا و عاشورا، از فعالیت مراکز این سازمان طی دو روز مذکور به این منظور خبرداد.

وی افزود: مراکز خون گیری سازمان در روزهای مذکور تعطیل نیستند و از ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه صبح تا ۱۸ عصر آماده خونگیری از مردم شریف استان هستند.

مدیر روابط عمومی انتقال خون استان کرمانشاه تصریح کرد: در طی دو روز مذکور در مرکز استان و شهر کرمانشاه ساختمان اداره کل انتقال خون از ساعات اعلام شده تا پایان آماده خونگیری از شهروندان کرمانشاهی است.

وی افزود: به دلیل مراجعات بالای مردم به مرکز اصلی طی دو روز تاسوعا و عاشورا، نیروهای سازمان انتقال خون در مرکز منزه نیز در این مرکز مستقر خواهند شد.

نوری گفت: برای تسهیل در این امر در سایر روزها مرکز اصلی انتقال خون از ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه صبح تا ۱۸ فعالیت دارد و سایر مراکز و مرکز منزه نیز از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۳ بعد از ظهر آماده دریافت خون های اهدایی هستند.

مدیر روابط عمومی سازمان انتقال خون استان کرمانشاه تاکید کرد: فرآورده های خونی عمر چندانی ندارند، بنابراین بهتر است مردم به تدریج و در طول دو ماه محرم و صفر اقدام به اهدای نذر خون خود کنند و نذرخونشان منحصر به دو روز تاسوعا و عاشورا نشود.

وی افزود: براساس آمار سال های گذشته میزان اهدای خون در دو روز تاسوعا و عاشورا بیش از میزان اهدای ۴ روز است، بنابراین بهتر است مردم طی روزهای دیگر برای اهدای نذر خون مراجعه کنند تا خون های اهدایی هدر نرود.

نوری تصریح کرد: برای جلوگیری از هدر رفت خون های اهدایی سازمان انتقال خون کرمانشاه برنامه ای ترتیب داده که طی آن افرادی که مازاد بر نیاز روز طی روزهای تاسوعا و عاشورا برای اهدای نذر خون مراجعه می کنند نام نویسی کرده تا طی روزهای دیگر مراجعه و اقدام به اهدا کنند.