جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

خون سیدالشهداء (ع) دین اسلام را برای همیشه بیمه کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

خون سیدالشهداء (ع) دین اسلام را برای همیشه بیمه کرد

خون سیدالشهداء (ع) دین اسلام را برای همیشه بیمه کرد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کنگاور با بیان اینکه قیام امام حسین (ع) برای زنده نگه داشتن اسلام بود گفت: خون سیدالشهداء (ع) دین اسلام را برای همیشه بیمه کرد.

علی کریم پوریان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: درعظمت محرم و صفر و بخصوص روز عاشورا و نشانه های فرهنگی و اجتماعی آن همین بس که حیات اسلام به قیام و خون امام حسین (ع) وابسته است.

وی تصریح کرد: با آنکه امام (ع) می دانست که در کربلا به شهادت می رسد و خانواده اش اسیر می شوند، اما به دلیل نجات دین اسلام از انحراف و زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر اقدام به این کار کرد.
حجت الاسلام کریم پوریان در ادامه گفت: سیدالشهدا (ع)، نهضت عظیم عاشورا را بر پا کرد و با فداکاری خون خود وعزیزانش، اسلام وعدالت را نجات داد و دستگاه بنی‏ امیه را محکوم و پایه‏ های آن را فرو ریخت.
وی همچنین ماه محرم و صفر را فرصتی برای شیعیان و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دانست که تحت بیرق سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) گرد هم آیند.
کریم پوریان یادآور شد: امروز باید بیش از هر زمانی مواظب باشیم که مجالس امام حسین (ع) که همواره مورد طمع دشمنان اسلام بوده است، از هرگونه آسیب و آفت محفوظ بماند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کنگاور در پایان یکی از شیوه های مهم برای بهره گیری از این ایام و عزاداری سیدالشهدا (ع) را فرهنگ سازی برای همه قشرها و گروه های سنی به ویژه جوانان و نوجوانان دانست و اظهار داشت: با معرفی چهره های جوان حاضر در کربلا و تشکیل گفتمان هایی با جوانان در باره این واقعه، می توان این کار را به انجام رساند.