جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

داروخانه های استان کرمانشاه ساماندهی می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

داروخانه های استان کرمانشاه ساماندهی می شوند

داروخانه های استان کرمانشاه ساماندهی میشوند

معاون جدید غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ساماندهی وضعیت داروخانه های سطح استان از برنامه های اصلی کاری من خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا دکتر امید عبدی روز سه شنبه در مراسم معارفه خود که در سرسرای شهید نوروزنژاد بیمارستان امام رضا (ع) برگزار شد اظهار کرد: یکی از کارهایی که می توان وضعیت داروخانه ها را سامان بخشید راه اندازی صندوق ارزیابی در این اماکن است.

وی گفت: با این کار مردم روند تهیه داروی مورد نیاز خود را می توانند به مسئولان مربوطه گزارش کنند تا اگر نقصی در کار وجود داشت مرتفع شود.
امیدی یادآور شد: همچنین سامانه ای در حال طراحی است که هم استانی های ما در شهرستان ها نیز بتوانند داروهای مورد نیاز خود را در شهرستان مربوطه دریافت کنند.
معاون جدید غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: در سمت جدید خود سه رویکرد بهره گیری از خردجمعی، بصیرت افزایی نیروها و خدمت صادقانه به مردم را دنبال می کنم.
وی خاطرنشان کرد: با بهره گیری از تمام پتانسیل های موجود در بخش غذا و دارو و همچنین تجربیات همکاران خود تلاش می کنم تا رویکردهای خود را عملیاتی و باعث تحولات اساسی در بخش غذا و دارو شوم.
عبدی یادآور شد: هم اکنون در بخش داروی بیمارستان ها نابسامانی هایی وجود دارد اما تصمیمات خوبی برای رفع مشکلات اندیشیده ایم که امیدوارم در آینده شرایط بهتری در این بخش شاهد باشیم.
وی ادامه داد: از این پس قرار است روند تجویز و مصرف دارو در بیمارستان ها به صورت منظم ارزیابی شود چرا که بازنگری کلی در این بخش ضروری به نظر می رسد.
عبدی در پایان گفت: یکی دیگر از برنامه هایی که در دست اقدام داریم این است که از این پس ارزش محصولات غذایی روی بسته بندی آن ها درج شود که اقدامات لازم برای انجام این کار در استان انجام شده است.
دکتر قباد محمدی معاون پیشین غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این مراسم به گوشه ای از اقدامات انجام گرفته در زمان مدیریت خود اشاره و اظهار کرد: در این مدت سعی شد شهرستان هایی که فاقد داروخانه شبانه روزی هستند از وجود این داروخانه ها برخوردار شوند که از جمله آن ها می توان به پاوه، قصرشیرین، روانسر و ثلاث باباجانی اشاره کرد.
وی همچنین اعطای 16 مجوز جدید به شرکت های پخش دارویی برای رفع کمبود دارو را از دیگر اقدامات خود عنوان و خاطرنشان کرد: تامین بیشتر داروی بیماران صعب العلاج از دیگر اقدامات صورت گرفته بود.
محمدی مبارزه با قاچاق دارو، راه اندازی مرکز تحقیقات روغن و چربی ها، تجهیز آزمایشگاه کنترل غذا و سالم سازی لبنیات را از دیگر اقدامات صورت گرفته در زمان مدیریت وی در بخش معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد.