جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

داشتن سفره ای پاک با محصولات ارگانیک - نمایش محتوای خبر

 

 

داشتن سفره ای پاک با محصولات ارگانیک

سفره ای پاک با محصولات ارگانیک

یک عضو هیات علمی پردیس کشاورزی کرمانشاه گفت: تبلیغ و ارائه آمار در خصوص توزیع و مصرف کود و سموم شیمیایی در مزارع کشاورزی با داشتن سفره ای پاک و غذایی ارگانیک در تضاد است.

حسین آگهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گاه در برخی از جلسات و نشست های خبری، آماری در زمینه توزیع کودهای شیمیایی بیان می شود و این امر به عنوان یکی از اقدامات مثبت مطرح می شود.


وی ادامه داد: باید همایش های بیشتری برای ترویج مصرف محصولات ارگانیک بر پا و خطر بیماری های صعب العلاج در ارتباط با مزارع شیمیایی بیان شود.

این عضو هیات علمی گروه ترویج و توسعه روستایی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه با تاکید براینکه محصول ارگانیک فاقد هرگونه کود و سموم شیمیایی است گفت: مزرعه ای که بخواهد محصولی ارگانیک تولید کند باید به مدت سه سال تحت نظر سازمان مربوطه قرار گیرد تا گواهی تولید محصول ارگانیک را کسب کند.

آگهی در خصوص ناشناخته ماندن محصولات ارگانیک گفت: محصول ارگانیک که به بازار عرضه می شود در مقایسه با دیگر محصولات کشاورزی دارای قیمتی بالاتر است و به همین دلیل با تقاضای بالایی برای خرید مواجه نمی شود.

به گفته وی گاه برخی از مصرف کنندگان به ارگانیک بودن و طبیعی بودن محصول اعتمادی ندارند و به همین دلیل خرید این محصولات با استقبال چندانی رو به رو نمی شود و موجب بی انگیزگی کشاورز می شود.