جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

دانشگاه رازی از آموزش محوری به سمت پژوهش محوری در حال حرکت است - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه رازی از آموزش محوری به سمت پژوهش محوری در حال حرکت است

رییس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: دانشگاه رازی از آموزش محوری به سمت پژوهش محوری در حال حرکت است.

به گزارش خبرنگار سرویس علمی آموزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا، در مراسم امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک با سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح که امروز(هشتم اسفند) در محل دانشگاه رازی برگزار شد، اظهارکرد: دانشگاه رازی کرمانشاه در دوران قبل از انقلاب تنها 800 دانشجو داشت که این رقم در حال حاضر به بیش از 12 هزار دانشجو رسیده است.

وی ادامه داد: 25 درصد از جمعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) تشکیل می دهند. اعلمی آل آقا خاطرنشان کرد: تعامل بین دانشگاه و دستگاه های مختلف را در راستای توسعه هرچه بیشتر جامعه در دستور کار داریم و همواره به دنبال گسترش هرچه بیشتر این تعاملات و تعمیق آن هستیم. وی خاطرنشان کرد: دانشگاه رازی کرمانشاه با داشتن دانشکده های مختلف، امروز به یک دانشگاه جامع در غرب کشور تبدیل شده و یک مجموعه کامل از تخصص های مختلف است.

رییس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: دانشگاه رازی کرمانشاه جزو معدود دانشگاه های کشور است که طرح بزرگ آمایش سرزمین استان در آن در حال انجام است. اعلمی آل آقا خاطرنشان کرد: روز به روز برنامه های پژوهشی خود را تعمیق می بخشیم و به دنبال آن هستیم که با انجام پروژه های پژوهشی کاربردی، گره ای از مشکلات شهر و دیار خود بگشاییم.

وی تاکید کرد: باید به هر طریق ممکن آهنگ رشد و تعالی کشور را با سرعت بیشتری ادامه دهیم. رییس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: امروز بیش از آنکه بخواهیم به آموزش فکر کنیم به دنبال ایجاد برنامه های پژوهشی هستیم. وی با تاکید بر اینکه دانشگاه رازی امروز در مسیر یک تحول ساختاری است، گفت: دانشگاه رازی از آموزش محوری به سمت پژوهش محوری در حال حرکت است.