جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

دانش‌آموزان را به خوردن صبحانه عادت بدهید - نمایش محتوای خبر

 

 

دانش‌آموزان را به خوردن صبحانه عادت بدهید

دانش‌آموزان رابه خوردن صبحانه عادت بدهید

یک کارشناس تغذیه با تاکید بر اینکه صبحانه از مهمترین وعده‌های غذایی است، از خانواده‌ها خواست تا دانش آموزان را به خوردن این وعده مهم غذایی عادت بدهند.

فرزاد بابایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، تشویق دانش‌آموزان به خوردن صبحانه با آماده کردن صبحانه‌های خوشمره و متفاوت را به خانواده ها توصیه کرد و از آنها خواست تا به هیچ عنوان اجازه ندهند فرزندانشان بدون خوردن صبحانه به مدرسه بروند.

بابایی با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان هم در سن رشد هستند و هم برای یادگیری بهتر نیاز به انرژی دارند، گفت: این موارد اهمیت گنجاندن وعده صبحانه در برنامه غذایی دانش‌آموزان را نشان می‌دهد.

بابایی گفت: سطح قند خون بدن افراد بعد از بیدار شدن از خواب به‌شدت کاهش می‌یابد که این اتفاق کاهش سطح یادگیری را در افراد به دنبال دارد و همین مسئله اهمیت صبحانه خوردن را نشان می‌دهد.

بابایی با بیان اینکه میزان آب و الکترولیت‌های بدن پس از بیدار شدن از خواب به میزان زیادی کاهش می یابد، گفت: خوردن صبحانه به تامین آب مورد نیاز بدن و ایجاد تعادل در میزان الکترولیت‌های بدن کمک می‌کند و از این حیث نیز خوردن صبحانه از نظر علمی برای همه افراد به ویژه دانش آموزان که در سنین رشد هستند، ضروری است.

این کارشناس تغذیه و رژیم درمانی گفت: دانش آموزانی که صبحانه می خورند با آمادگی بیشتری سر کلاس درس حاضر شده و قدرت یادگیری بیشتری دارند.

این کارشناس تغذیه با بیان اینکه افراد به خوردن صبحانه عادت می‌کنند، گفت: توصیه می‌شود خانواده‌ها در این چند روز باقیمانده تا آغاز سال تحصیلی، فرزندان خود را به این وعده مهم غذایی عادت بدهند.