رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

دانه پاشی حاشیه تالاب‌ها و ارتفاعات جوانرود - نمایش محتوای خبر

 

 

دانه پاشی حاشیه تالاب‌ها و ارتفاعات جوانرود

دانه پاشی اطراف تالاب ها

به دنبال بارش برف و برودت هوا، جمعی از مسئولین و فعالان محیط زیست جوانرود حاشیه تالاب‌ها و ارتفاعات این شهرستان را دانه پاشی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، فرماندار جوانرود در این مراسم گفت: در فصل سرد ضروری است مردم پرندگان پناهجو را کمک و حفاظت کنند.

آرش لهونی هدف از توزیع علوفه و دانه پاشی در حیات وحش را کمبود غذا در طبیعت با توجه به یخ زدگی و سردی مناطق کوهستانی دانست که این گونه‌های جانوری دسترسی امن و مطمئن‌تری به غذای مورد نیاز خود داشته باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به برودت هوا گونه‌های مختلف جانوری برای تهیه غذا به حاشیه جاده‌ها یا مناطق مسکونی پناه می برند، لذا وظیفه انسانی و اخلاقی است که از این مخلوقات زیبا حفاظت کرده و با مهربانی با آنها رفتار کنیم.

رییس اداره محیط زیست جوانرود نیز گفت: امروز 110 کیلوگرم گندم و دو کیسه نان خشک برای استفاده پرندگان این مناطق دانه پاشی شد.

عطاالله قادری افزود: در پی بارش‌های اخیر تاکنون 300 کیلوگرم گندم برای استفاده پرندگان این مناطق دانه پاشی شده است.

وی تصریح کرد: دانه پاشی و پخش مواد غذایی برای پرندگان و سایر حیوانات وحشی در روزهای برفی و سرد فصل زمستان می‌تواند تاثیر بسیار مهمی در حفظ و کمک به حیات وحش و عدم مهاجرت پرندگان بومی به دیگر مناطق داشته باشد.

قادری از شکارچیان نیز خواست در این روزها که پرندگان با کمبود مواد غذایی مواجه هستند از شکار بی رویه آن ها در حاشیه رودخانه و مناطق حفاظت نشده خودداری کنند.