جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

درآمدهای حاصل از زکات باید به فقرا برسد - نمایش محتوای خبر

 

 

درآمدهای حاصل از زکات باید به فقرا برسد

درآمدهای حاصل از زکات به فقرا برسد

استاندار کرمانشاه گفت: باید تمام سعی خود را بکار بگیریم که درآمدهای حاصله از زکات مستقیماً صرف معیشت، مسکن و مشکلات فقرا و نیازمندان شود و کمتر در جاهای دیگر هزینه گردد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، ابراهیم رضایی بابادی در جلسه شورای زکات استان با اشاره به خصوصیات یک حکومت دینی  که در آن مردم مشارکت گسترده ای در حل مشکلات جامعه دارند، به اهمیت زکات در اسلام و در فرهنگ کشورمان اشاره و اظهار کرد: فرهنگ کمک به نیازمندان در جامعه ما نهادینه شده و مردم اگر احساس کنند که کمک‌هایشان به دست فقرا و مستمندان می‌رسد، راغب‌تر می‌شوند که در این مسئله مشارکت کنند.

 رضایی افزود: می توان برنامه ای طراحی کرد تا از ظرفیت دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها در ترویج فرهنگ زکات استفاده کرد و کسانی که در این راستا موفق عمل می کنند را  تشویق کرد تا الگویی برای این امر شوند.

استاندار نقش صدا و سیما را در ترویج و تبیین فرهنگ زکات موثر برشمرد و  گفت: صدا و سیما می تواند برخی از تولیداتش را به سمت ترویج زکات در بین مردم سوق دهد که مطمئنا تاثیرات مناسبی را در بین مردم خواهد داشت.

وی نقش سمن ها را نیز در راستای توسعه فرهنگ زکات را نقشی تاثیرگذار ارزیابی کرد و گفت:گروه هایی که می توانند در خصوص زکات فعالیت های مرتبط داشته باشند می توانند با تشکیل سمن هایی با موضوع زکات در ترویج  و نهادینه کردن  آن نقش بسزایی داشته باشند و همچنین می توان از جوانان طرح هجرت نیز در تبلیغ این امر دینی استفاده کرد.

 رضایی در پایان افزود:هر نهاد و یا  دستگاهی که عضو این ستاد است باید برنامه و طرح نیز برای تقویت این ستاد داشته باشد تا بتوانیم از تمام ظرفیت های موجود در راه نهادینه کردن زکات در جامعه استفاده لازم را ببریم.