رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

درخت گردو آذر ماه در پاوه میوه داد - نمایش محتوای خبر

 

 

درخت گردو آذر ماه در پاوه میوه داد

درخت گردو آذر ماه در پاوه میوه داد

در یک پدیده نادر کشاورزی یک اصله درخت گردو در آذر ماه جاری در شهرستان پاوه میوه داد.

مدیر جهاد کشاورزی پاوه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: پدیده نادر مورد نظر با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و مشکلات و تنشهای کمبود آب در سالهای اخیر به وجود آمده است.

ارشیر صفیعی افزود: مساله ای که بسیار حائز اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گیرد این است که درختی که اکنون میوه داده به طور قطع در سال آینده میوه نخواهد داد.
وی گفت: به طور قطع میوه این درخت به ثمر نخواهد رسید زیرا که وضعیت و شرایط آب و هوایی به گونه ای است که به طرف سرمای بیشتر می رویم و سرما اجازه نخواهد داد که این میوه به ثمر برسد.
مدیر جهاد کشاورزی پاوه در ادامه گفت: کشاورزی در این شهرستان در قالب باغداری است و باغداری از قدیم الایام از هنرهای مردم این این دیار بوده و هست.
صفیعی افزود: در مجموع سه هزار و 901 هکتار سطح باغات پاوه است که 680 هکتار آن نهال و مابقی بصورت مثمر است که گردو، انگور دیم و انار از محصولات عمده این شهرستان به شمار می رود.
مدیر جهاد کشاورزی پاوه با اشاره به کاهش میزان محصولات باغی شهرستان در سال جاری گفت: کاهش نزولات آسمانی و کم آبی از مهمترین علل خشک شدن باغات و کاهش میزان محصولات باغی در شهرستان بود.
وی اظهار امیدواری کرد بارشهای خوب سال زراعی جدید در پاوه نوید بخش سالی پر آب و خوب برای باغات و افزایش محصولات باغی در این شهرستان باشد.
شهرستان پاوه با بیش از 59 هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد و باغداری منبع درآمد بسیاری از مردم این منطقه است.