سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

درصد بازگشت مجدد زندانیان تحت آموزش و حمایت های اجتماعی بسیار کم است - نمایش محتوای خبر

 

 

درصد بازگشت مجدد زندانیان تحت آموزش و حمایت های اجتماعی بسیار کم است

مدیرکل زندان های استان کرمانشاه گفت: درصد بازگشت مجدد زندانیان تحت آموزش و حمایت های اجتماعی بسیار کم است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، منصور بیگلری در مراسم اهداء لوح سپاس به مدیرکل فنی و حرفه ای استان، با اشاره به برگزاری کلاس ها و دوره های آموزش مهارت های شغلی به زندانیان با نظارت سازمان فنی و حرفه ای و صدور گواهینامه برای قبول شدگان، اظهار کرد: در حال حاضر با احداث و راه اندازی کارگاه های تولیدی و آموزشی متعدد در زندان ها و مراکر تامینی وتربیتی استان،۳۲ رشته شغلی به زندانیان آموزش داده می شود. عضو شورای قضایی استان با بیان ضرورت پیشگیری از وقوع جرم در جامعه، افزود: بیکاری و نداشتن درآمد کافی انگیزه بسیاری از بزهکاری ها و معضلات اجتماعی است.

وی اجرای فرآیندهای اصلاحی و تربیتی توام با ایجاد زمینه های اشتغال و حرفه آموزی را یکی از اهداف و اولویت های اصلی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی دانست و یادآور شد: در راستای تحقق این هدف سازمانی توسعه کارگاه های تولیدی و ارائه آموزش های کاربردی به زندانیان یا هدف فراهم شدن زمینه بازگشت سعادتمندانه آنان به کانون خانواده با همکاری دستگاه ها ونهادهای اجرایی مرتبط در دستور کار قرار گرفته است.

بیگلری از همکاری و تلاش مسئولان آموزش فنی و حرفه ای استان قدردانی کرد. مدیرکل فنی و حرفه ای استان نیز گفت: آموزش فنی و حرفه ای و مهارتی می تواند بهترین برنامه آموزشی برای زندانیان درطول مدت سپری کردن دوران محکومیت باشد.

داود ناصری امید با اشاره به لزوم توجه و توسعه آموزش های فنی وحرفه ای درجامعه و نقش تاثیرگذار آن درکاهش آمار بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار خاطرنشان کرد: امسال باتوجه به فعالیت های صورت گرفته وهمکاری و هماهنگی دستگاه های مرتبط ونیز نقش مؤثر شورای مهارت دراین راستا بیش از ۱۰۰ درصد تعهدات اداره کل باتوجه به محدودیت های منابع مالی محقق شده است.

مدیرکل فنی و حرفه ای کرمانشاه یادآور شد: برگزاری دوره های آموزش مهارتی در زندان ها منجر به ایجاد درآمد در راستای کمک به اقتصاد خانواده های زندانیان می گردد.