رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

درهای تنها شهربازی کرمانشاه بسته می‌ماند - نمایش محتوای خبر

 

 

درهای تنها شهربازی کرمانشاه بسته می‌ماند

درهای تنها شهربازی کرمانشاه بسته می ماند

عضو شورای شهر کرمانشاه با اشاره به تعطیلی تنها شهربازی کرمانشاه در مهرماه امسال، اظهار کرد: با وجود فراخوان عمومی، تاکنون هیچ سرمایه‌گذار بخش خصوصی به صورت جدی در این پروژه ورود پیدا نکرده است.

محمد شه پرست در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: در مهرماه امسال با توجه به اتمام مهلت مستاجر شهربازی، این مکان از سوی شهرداری کرمانشاه پلمب شد.

وی اظهار کرد: از همان زمان شهرداری فراخوان جذب سرمایه گذار داده و تمایل خود را برای حضور سرمایه گذار بخش خصوصی در این شهربازی اعلام کرده است.

شه پرست با بیان اینکه شهربازی فعلی تمام زیر ساخت‌های لازم را داراست، گفت: تنها نیاز است تا با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی دستگاه‌های به‌روز و استاندارد در این شهربازی نصب شود.

این عضو شورای شهر کرمانشاه خاطرنشان کرد: با وجود فراخوان عمومی، تاکنون هیچ سرمایه گذاری به طور جدی به این پروژه ورود پیدا نکرده است.

شه پرست در ادامه یکی از معضلات شهر کرمانشاه را عدم وجود اطمینان کافی برای سرمایه گذاری در آن عنوان کرد و افزود: متاسفانه در بحث سرمایه‌گذاری در استان اعتمادسازی لازم برای سرمایه گذاری صورت نگرفته است، به ویژه در بحث سرمایه گذاری به روش B.O.T که مد نظر ماست که در آن سرمایه گذار در سود پروژه سهیم شده و پس از چند سال بهره‌برداری پروژه را به مالک اصلی تحویل می‌دهد.

وی افزود: علاوه بر این مسئله آنچه موجب شده تا امروز نتوانیم شاهد سرمایه گذاری در این پروژه باشیم رکودی است که برتمام اقتصاد کشور سایه انداخته و موجب شده تا اقتصاد شهرداری هم با مشکل مواجه شود.

این عضو شورای شهر کرمانشاه اظهار کرد: فعالیت شورای چهارم شهر کرمانشاه با تغییر دولت و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید مصادف شد و از آنجا که دولت سعی داشت تورم را کاهش دهد، این کار موجب ایجاد رکود در بازار شد و سایه این رکود بر اقتصاد شهرداری کرمانشاه نیز سایه انداخته و در حال حاضر شهرداری برای پرداخت حقوق پرسنل خود نیز با مشکل مواجه است.

شه‌پرست با یادآوری اینکه شهربازی فعلی تنها شهربازی کرمانشاه است، گفت: در صورت عدم حضور سرمایه گذار در این پروژه، شهرداری باید فعلا و تا زمان حضور سرمایه گذار دستگاه‌های موجود را استانداردسازی کرده و قابل استفاده کند تا کلانشهر کرمانشاه بدون شهربازی نماند.

این عضو شورای شهر کرمانشاه وجود یک شهربازی مدرن و به روز را نیاز اصلی شهر کرمانشاه عنوان کرد و افزود: قطعا نیاز کودکان امروز با تاب و سرسره‌های معمولی و مانند اینها مرتفع نمی‌شود و نیاز است تا یک شهربازی مدرن و به‌روز در شهر کرمانشاه بعد از 20 سال راه اندازی شود.