جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

درگذشت قهرمان و ملی پوش اسبق کشتی آزاد در اسلام آبادغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

درگذشت قهرمان و ملی پوش اسبق کشتی آزاد در اسلام آبادغرب

درگذشت قهرمان و ملی پوش اسبق کشتی آزاددر اسلام آبادغرب

اسفندیار غلامی ، قهرمان و ملی پوش اسبق کشتی آزاد ، در اسلام آبادغرب به دیار باقی شتافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، رئیس هیئت کشتی شهرستان اسلام آبادغرب گفت : مرحوم غلامی متولد 1338، کشتیقهرمان و ملی پوش اسبق کشتی آزاد در اسلام آبادغرب درگذشت خود را از حدود سال های 1352 - 1353 در زادگاهش آغاز کرد و در سال 1358 به رقابت های وزن 68 کیلوگرم تیم ملی دعوت شد و اولین کشتی هایش را برای تیم ایران در سال 1361 گرفت که تا سال 1380 در رقابت های ملی و بین المللی حضور داشت.

اکبر رشیدی با اشاره به اینکه در سال 1380 ، اسفندیار غلامی توانست امیررضا خادم را شکست دهد افزود : این مرحوم در مسابقات جهانی پیشکسوتان تهران در سال 1384 موفق به کسب نشان نقره و قرار گرفتن بر سکوی دوم جهان شد.

وی گفت : او در سال 1394 به بیماری صعب العلاج دچار شد و پس از تحمل یک سال درد و رنج ناشی از بیماری سرانجام دیشب در 57 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد. رئیس هیئت کشتی اسلام آبادغرب گفت : قرار است مراسم تشییع پیکر این قهرمان اخلاق مدار کشتی آزاد ایران و جهان  شنبه ساعت 9 صبح در باغ رضوان اسلام آبادغرب ، با حضور مردم و قهرمانان و پیشکسوتان کشتی ایران ، ازجمله محمدرضا طالقانی ، عبدالله عزیزی رئیس هیئت کشتی استان تهران ، اسفندیار و بیژن زرافشانی ، محمدحسن و محمدحسین محبی و جمعی دیگر از ورزشکاران و پیشکسوتان برگزار شود.